Parsi Coders

نسخه‌ی کامل: مقدار تکراری در فیلد کلیدی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
فرض کنید یه بانک اطلاعاتی با اکسس داریم و کنترل adodc. یکی از فیلدهای این جدول هم فیلد کلیدی هستش و نمیتونه مقدار تکراری قبول کنه. حالاچکار کنیم که اگه مقدار تکراری بهش داده شد پیغام خطای مناسب بده و کاربر بدونه که مقدار تکراری وارد کرده؟
سورستو بزار تا یه نگاه کنم (حوصله ساخت کانکشن بانک و .. ندارم)
الان سورس اماده ندارم. میشه یه دونه سریع برام بسازین
خوب توی فیلد قبل انجام جست و جو سرچ کن اگر بود اطلاعات رو وارد نکنه
پروین جان سورس واست خیلی گذاشتم یه کم فعالیت کن
تا برنامه نویس خوبی بشی :heart:
این برنامه رو ببینین. سه تا تکست باکس داره که اولیش ای دی هستش و دومی اسم و سومی فامیل.
ای دی فیلد کلیدی شده یعنی نمیتونه دوبار مقادیر مشابه مثلا 1 بگیره. اگه بهش دو بار یک عدد یکسان بدیم یه اروری میاد و برنامه قطع میشه .من می خوام به جای اون اروری که خود وی بی میده خودمون یک پیغامی بدیم مثلا کد وارد شده تکراری است .بعدش برنامه هم ادامه پیدا کنه.
من که چند بار مشابه وارد کردم ایرادی نگرفت
یه عکس از متن اررو بزار
چطوری وارد کردید؟ برنامه که اجرا شد دکمه add رو بزنید بعد تو فیلدها مقدار بدید . من عدد 1 رو دادم به id و این ایراد رو گرفت. (البته 1 تکراری هستش)
بالاخره درست شد.
امروز مجبور شدم تا دانشکده برق برم و استاد جون رو پیداش کنم. سئوالم رو پرسیدم و کلی بهم خندید و بعدشم احوال امین تاتو رو پرسید . این کد رو برام نوشت و مشکلم حل شد. خیلی نازه این استاد جون :heart:

اینم کد:
کد:
Private Sub Command1_Click()
On Error GoTo localerr
Data1.Recordset.AddNew

localerr:
If Err.Number = 3426 Then
MsgBox ("kode meli tekrari ast")
Text1.Text = ""
Text1.SetFocus
Resume
End If
End Sub
اره درسته
منم میخواستم همینو بدم با err.number میتونی کد اررور رو بعش بدی

ولی خوب بازم پروژت ناقصه من یه پروژه ساده میزارم به کارت میاد

دانلود :
[attachment=161]
ممنون آقا امین بابت ایت پروژه ای که گذاشتین. ولی این پروژه زیادی ساده هستش .دیگه اینجور پروژه ها رو که خودم بلدم. من تو فیلد کلیدی مشکل داشتم و ارورها که با کمک استاد جون و خود شما حل شد. بازم مشکلاتم رو میام تو انجمن می پرسم. لطفا بازم کمک کنین تا منم وی بی 6 رو یاد بگیرم.
صفحات: 1 2