Parsi Coders

نسخه‌ی کامل: مقایسه اپراتورهای ایرانسل ,رایتل ,همراه اول ,کدوم اپراتور؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به نام اهورامزدا
نام مقاله : مقایسه اپراتورهای ایرانسل ,رایتل ,همراه اول ,کدوم اپراتور؟
نویسنده : امین منصوری
منتشر کننده : www.parsicoders.com
وقتی توی شبکه های موبایل سر میزنیم سیم کارت ها از قبیل ایرانسل رایتل و همراه اول و همچنین تالیا مشاهده میکنیم.
تالیا بخاطر ضعیف بودنش در این تایپک بررسی نمیشود ,با خودتون میگید همراه اول بخرم یا رایتل یا یک ایرانسل ؟
از نظر انتن دهی و مناطق تحت پوشش ایرانسل ,همراه اول ,تالیا؟
باید بگم ایرانسل در نظراتی که بین مردم بررسی کردم بسیار قوی تر عمل کرده است و من خودم شاهد بودم که چگونه ایرانسل چقدر تکیه کرده روی نصب دکل ها برای نقاط تحت پوشش دهی بیشتر
من که توی سفرها و مناطقی رفتم ایرانسل بهتر عمل کرده
رتبه 2 به همراه اول داده میشود ولی خوب اختلاف انچنانی با هم ندارن
و رتبه 3 به تالیا داده میشه
رایتل هنوز در بسیاری از شهرهای کوچک حالت ازمایشی هست من با اپراتور تماس گرفتم به فرض برای شهرستان مرودشت گفتند داریم مذاکره میکنیم و در اینده نه چندان نزدیک کل ایران رو تحت پوشش میدیم !
پس هنوز قضاوت برای رایتل زود هست.

از لحاظ سرعت و هزینه اینترنت موبایل یا همان GPRS کدوم شبکه موبایل بهتر هست؟

از نظر تست سرعت و هزینه اپراتورها رو بررسی میکنیم
از لحاظ سرعت :
رایتل:
رایتل تا 1 مگابایت سرعت ارائه میده اما به گفته خود شرکت رایتل:
* دریافت سرعتهای بالاتر از 128 کیلوبیت بر ثانیه، تابع ضوابط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.
ایرانسل 2 گیگابایت پهنا باند با سرعت دانلود 256 (وقتی دانلود میکنیم سرعت دانلود معمولا اینجا 20 تا 30)
همراه اول دوستان تست کردن و بررسی کردم سرعت اینترنت در بیشتر جاها از ایرانسل کم بوده و در بعضی مواقع همراه اول بهتر بوده (دکل مخابراتی و انتن دهی هم روی سرعت اینترنت تاثیر داره)

از لحاظ اقتصادی و سرعت :
1.ایرانسل : با سرعت دانلود 128 البته سرعت دانلود روی 30 هست 256 به حساب میاد (2 گیگابایت رو 10 هزار تومان حساب میکنه)
جزئیات بیشتر:
[عکس: ShowPicture.aspx?ID=ff655f39-ac29-4d36-9...88214e1c43]
رایتل 128 کیلوبایت سرعت رو با پهنای باند 1 گیگابایت به قیمت 12 هزارو 500  تومان حساب میکند ! واسه بالا بردن سرعت بالا هم نیاز به یک سری مدارک دارید که در سایت رایتل توضح داده !
جزئیات بیشتر :[table][tr][th]نام بسته[/th][th]سرعت (Kbps)[/th][th]حجم (GB)[/th][th]اعتبار (روز)[/th][th]قیمت (ریال)[/th][/tr][tr][td]اینترنت پایه 10 روزه[/td][td]128[/td][td]0.1[/td][td]10[/td][td]30,000[/td][/tr][tr][td]اینترنت پایه 30 روزه[/td][td]128[/td][td]1[/td][td]30[/td][td]125,000[/td][/tr][tr][td]اینترنت پیشرفته 10 روزه[/td][td]512[/td][td]0.15[/td][td]10[/td][td]50,000[/td][/tr][tr][td]اینترنت پیشرفته 30 روزه[/td][td]512[/td][td]1.5[/td][td]30[/td][td]210,000[/td][/tr][tr][td]اینترنت حرفه ای 30 روزه[/td][td]1024[/td][td]2[/td][td]30[/td][td]320,000[/td][/tr][/table]
اینترنت همراه اول :[table][tr][td]دیف[/td][td]حجم[/td][td]تعداد MMS[/td][td]مدت اعتبار[/td][td]قیمت (ریال)[/td][/tr][tr][td]۱[/td][td]۱۵۰ مگابایت[/td][td]۱۰[/td][td]۱ روز[/td][td]۱۰.۰۰۰[/td][/tr][tr][td]۲[/td][td]۸۰۰ مگابایت[/td][td]۲۰[/td][td]۷ روز[/td][td]۵۰.۰۰۰[/td][/tr][tr][td]۳[/td][td]۲.۵ گیگابایت[/td][td]۵۰[/td][td]۳۰ روز[/td][td]۱۰۰.۰۰۰[/td][/tr][tr][td]۴[/td][td]۲.۵ گیگابایت[/td][td]-[/td][td]۳۰ (فقط شبها از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح)[/td][td]۳۰.۰۰۰[/td][/tr][tr][td]۵[/td][td]۱۸ گیگابایت[/td][td]-[/td][td]۶ ماه[/td][td]۶۰۰,۰۰۰[/td][/tr][/table]همراه اول  2.5 گیگابایت اینترنت رو با تعداد 10 ام ام اس 10 هزار تومان ارائه میکند از لحاظ اقتصادی همراه اول برتر از همه بوده است و از لحاظ سرعت رایتل ,از لحاظ هزینه و سرعت خوب ایرانسل !
از لحاظ اقتصادی رایتل از همه گرانتر بوده است.

ادامه دارد ...

کدوم اپراتور موبایل سرویس و قیمت های ارزان تری به کاربران ارائه میکنید ,همراه اول  ,ایرانسل , رایتل؟
هزینه مکالمه تماس :[table][tr][th]خدمات[/th][th]واحد قیمت[/th][th]قیمت (ریال)[/th][/tr][tr][td]تماس صوتی درون شبکه[/td][td]ریال / دقیقه[/td][td]695[/td][/tr][tr][td]تماس صوتی برون شبکه[/td][td]ریال / دقیقه[/td][td]895[/td][/tr][tr][td]تماس تصویری[/td][td]ریال / دقیقه[/td][td]1,995[/td][/tr][tr][td]پیامک فارسی[/td][td]ریال / پیامک[/td][td]89[/td][/tr][tr][td]پیامک انگلیسی[/td][td]ریال / پیامک[/td][td]220[/td][/tr][tr][td]پیام چندرسانه ای درون شبکه[/td][td]ریال / پیام چندرسانه ای[/td][td]400[/td][/tr][tr][td]اینترنت 3G[/td][td]ریال / کیلوبایت[/td][td]0.5[/td][/tr][/table]
همراه اول :[table][tr][td]ساعات غير اوج
     (Off Peak)[/td][td]ساعات اوج  مصرف (Peak)[/td][td]محدوده تماس[/td][/tr][tr][td]۵۳۷ ريال در دقيقه[/td][td]۶۷۱ ريال در دقيقه[/td][td]استاني[/td][/tr][tr][td]۸۰۴ ريال در دقيقه[/td][td]۱۱۴۰ ريال در دقيقه[/td][td]بين استاني[/td][/tr][tr][td]۵۳۷ ريال در هر دقیقه[/td][td]۶۷۱ ريال در هر دقیقه[/td][td]تالیا[/td][/tr][tr][td]۹۳۷ ریال درهردقیقه[/td][td]۹۳۷ ریال درهردقیقه[/td][td]ایرانسل[/td][/tr][tr][td]۹۳۷ ریال در هر دقیقه[/td][td]۹۳۷ ریال در هر دقیقه[/td][td]رایتل[/td][/tr][/table]
جدول اس ام اس همراه اول :[table][tr][td]نوع سرويس[/td][td]تعرفه[/td][/tr][tr][td]پيام کوتاه
(SMS)[/td][td]فارسي[/td][td]۱۰۶ ريال به ازاي هر صفحه[/td][/tr][tr][td]انگليسي[/td][td]۲۶۴ ريال به ازاي هر صفحه[/td][/tr][tr][td]پيام چندرسانه اي (MMS)[/td][td]به ازاءهر۵۰ کیلو بایت ۵۰۰ ریال و امکان ارسال تا سقف ۱۰۰ کیلو بایت[/td][/tr][tr][td]اينترنت
(GPRS )[/td][td]۸ ریال به ازاي هر كيلو بايت دريافت و ارسال داده در ساعات اوج روزهاي عادي
۲ ريال به ازاي هر كيلو بايت دريافت و ارسال داده در ساعات غير اوج روزهاي عادي و كليه ساعات جمعه ها و ايام تعطيل
[/td][/tr][/table]تعرفه ایرانسل :[table][tr][td]

طرح اعتباری[/td][td][عکس: ShowPicture.aspx?ID=95cb02c3-398e-49ae-b...4ce7ece83a][/td][td] [/td][/tr][tr][td]پایه ثانیه‌ای[/td][td] [/td][/tr][tr][td]
تماس از ام تی ان ایرانسل به ام تی ان ایرانسل
 [/td][td]
  ۱۰.۳۳ریال/ثانیه
(۶۲۰ ریال/دقیقه)[/td][td] [/td][/tr][tr][td] 
تماس از ام تی ان ایرانسل به سایر خطوط داخل کشور
 [/td][td] 
[عکس: ShowPicture.aspx?ID=c3539759-b718-41ba-9...c7edb801d4][/td][/tr][/table]
ایرانسل به ایرانسل دقیقه ای 62 تومان میباشد .
خط های دیگه به غیر ایرانسل دقیقه ای 85 تومان هست.
پیام  فارسی ۱۰۶ ریال و ۲۶۴ ریال به ازای اس  ام اس انگلیسی

رایتل :
695 به ازای تماس رایتل به رایتل
895 بیرون شبکه  !
رایتل برای تماس تصویری 1,995 ریال حساب میکنه چیزی حدود 200 تومان ! چه خبره 5 دقیقه صحبت کنید چیزی باید 1000 هزار تومان پرداخت کنید.
پیامک فارسی 89 پیامک انگلیسی 220 (رایتل در زمینه اس ام اس زدن از ایرانسل و همراه اول هزینه های کمتری دارد)

همراه اول :

همراه اول میگه به ایرانسل زنگ بزنید باید دقیقه ای ۹۳۷ ریال چیزی حدود 94 تومان پول بدید رایتل میگه 895 ریال ,ایرانسل به خطوط به غیر از ایرانسل هم دقیقه ای 852 ریال حساب میکنه !
همراه اول برای اس ام اس پارسی 106 ریال حساب میکند و برای اس ام اس انگلیسی 264 ریال
برای اطلاعات بیشتر جدول بالا هست.

این اطلاعات از سیم کارت های اعتبار بود نه دائمی

نتیجه گیری :
رایتل بدرود اسم ام اس دادن و تماس تصویری میخوره البته هزینه تماس تصویری زیاده و شما میتونید روی ایرانسل با برنامه tango یا line از طریق اینترنت تصویری صحبت کنید (فقط نیاز به اینترنت دارید)
هزینه های اس ام اس رایتل از بقیه اپراتور ها ارزان هست.
برای تماس از ایرانسل استفاده کنید کلی بسته های تخفیف دارید شما با مبلغ 5 هزار تومان میتونید با فعال کردن سرویس شب ها رایگان از 1 تا 7 صبح با دوستتون صحبت کنید !
برای تماس ایرانسل رو ترجیح باید داد نقاط تحت پوشش انتن دهیش هم که زیاده !
برای اینترنت از لحاظ اقتصادی و سرعت نرمال خوب ایرانسل
برای سرعت بالا رایتل اما رایتل هزینه اینتنرتش گرانه و سرعت بالای 128 رو به همه افراد ارائه نمیدن
همراه اول :
من تنها مزیتی که تو همراه اول میبینیم خط دائمی و شماره رند میبینیم (چون که قیمت بالایی داره شماره شما خیلی معتبر به حساب میاد به قولی واسه کلاس گذاشتن )
و کسانی هم که زیاد با موبایل صحبتت میکنن من طرح نامحدود رایتل رو پیشنهاد میکنم !
اطلاعات بیشتر:

http://reg.rightel.ir/Infinity/InfinityS...ntSubtract

من خودم ترجیح میدم یک گوشی هوشمند اندرویدی با خط ایرانسل و یک گوشی با خط رایتل داشته باشم.
و همچنین رام کاستوم  سفارشی

منابع :
www.irancell.ir
http://www.rightel.ir/
www.mci.ir