Parsi Coders

نسخه‌ی کامل: سفرنامه لهستان
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سفرنامه لهستان.ورشو تور لهستان ورشوسفر من از فرودگاه امام خمینی آغاز شد. از ذکر جزئیات گرفتن بلیط و روادید با توجه به اینکه در اکثر سفرنامه های دوستان توضیح داده بودند و برای من هم همون روال رو طی کرد و مورد قابل ذکر دیگه ای نداشت خودداری می کنم.[عکس: varsho-2.jpg]برای اولین سفر خارجی رفتن به لهستان گزینه ی عالیی بود. در واقع من با توجه به علاقه بسیار زیادی که به فوتبال داشتم، برای دیدن مسابقات یورو(جام ملتهای اروپا) تصمیم گرفتم که به لهستان بریم. با توجه به اینکه نتونستم ارز مسافرتی خریداری کنم مجبور شدم ارز آزاد تهیه کنم که برای مقدمه سفر چندان جذاب نبود. با یک پرواز از تهران به استانبول رفتم و از استانبول به ورشو پرواز کردیم. چون ساکن یکی از شهرهای جنوبی هستم دیدن مردمی که در استانبول و فرودگاه بودم برای خیلی عجیب بود. هم ظاهرشون و هم لباساشون.چاپ مقاله ثبت شرکت ترخیص کالا  پارکت  کاغذ دیواری تور ارزان تور لحظه آخریبه فرودگاه که رسیدیم با اتوبوس خودم رو به هتلی که رزرو کرده بودم رسوندم. هتل رادیسون از هتل های قدیمی و زیبای شهر بود و در نزدیکی شهر ورشو قرار گرفته بود. بعد از تحویل گرفتن اتاق با دو نفر ایرانی دیگه که در هتل بودند آشنا شدم و تصمیم گرفتیم بریم واسه گشت و گذار در خیابان های شهر ورشو. با توجه به اینکه به خاطر شرایط شغلی بیشتر از 48 ساعت نمیتونستم در ورشو باشم و باید بر میگشتم تصمیم داشتم نهایت استفاده رو ببرم. هر چند تحت هیچ شرایطی نمی شد با این زمان محدود اماکن دیدنی فراوان ورشو رو کامل دید. اولین مکانی که رفتیم کاخ فرهنگ و دانش بود شهر ورشو به صورت کلی حال و هوای فوتبال به خود گرفته بود و طرفداران تیم های مختلف حس و حال عجیبی در شهر به وجود آورده بودند. برای ارتباط برقرار کردن با توجه به اینکه تسلط کاملی به زبان انگلیسی نداشتم و مردم لهستان هم به سختی بلد بودن انگلیسی صحبت کنن کمی مشکل پیدا کرده بودم. بعد از چنج کردن یوروها به پول لهستان و دیدن چند مکان دیگر و گرفتن عکس هایی به یادگار به هتل برگشتیم و تا صبح از خستگی خواب رفتم. صبح بعد از صرف یه صبحانه مفصل به سمت بازار رفتم چون قرار بود شب برای دیدن بازی فوتبال به ورزشگاه برویم بعد از ظهر برگشتیم به هتل. با توجه به تعریف هایی که شنیده بودیم حدود 4 ساعت زودتر به ورزشگاه رفتیم و در کمال تعجب با پذیرایی عالی و موسیقی و انواع برنامه های مفرح رو به رو شدیم. ساعات هیجان انگیز و جذابی بود. دیدن فوتبال اروپا از نزدیک برای عاشقان فوتبال تجربه ی غیر قابل وصفی میتونه باشه. بالاخره رویا تمام شد و به هتل برگشتم و با توجه به اینکه زمان کمی داشتم تا برگشت به همین دلیل به سرعت خودم رو به بازار رسوندم و برای تهیه سوغاتی برای خانواده به یکی از مراکز خرید رفتم. بعد از اتمام خرید به هتل برگشتم و اتاق رو تحویل دادم و به سمت فرودگاه حرکت کردم. این سفر با اینکه کوتاه بود ولی تجربه ی بسیار ارزشمندی برای من بود و به یکی از آرزوهای خودم رسیدم. امیدوارم از خوندن این سفرنامه استفاده کافی رو برده باشید.[عکس: National-Stadium-in-Warsaw9.jpg]