Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - vahid_d_0101 - 05-22-2012

ببین من برای یه کاری به این کد نیاز دارم ولی برای راهنمایی فکر کن میخوام این دستور را اجرا کنم
b = button1
حلقه بعدی
b = button2
حلقه بعدی
b = button 3
تا اخر

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 05-22-2012

هر حلقه ای رو بزار تو یه تابع
مثلا
کد:
sub parsicoders
'dastorat
end sub

بعد تو هر تابع رو فرواخوانی کن
بازم نفهمیدن چرا این همه حلقه !

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - vahid_d_0101 - 05-22-2012

بابا این همه حلقه کجا بود یه حلقه هست کد را ندیدی
کد:
for i = 0 to 5
b = button(i)
next

ببین من این دستور را مینویسم گیر میده باید b یک بار داخلش button1 و دفعه بعد button2 و ... ذخیره بشه من کد کامل را نگذاشتم بعد از اون دستور b = button(i) دستوراتی هست که مشکلی نداره فقط این دستور بهش گیر داده میشه

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 05-22-2012

کدو دیدم اینجا نوشتی :

حلقه بعدی
b = button2
حلقه بعدی
b = button 3

بخاطر این گفتم حلقه
کد کامل بزار
من تا کد کامل نبینم متوجه نمیشم
داخل این b چی هست ؟
در باتن چی ذخیره بشه !

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Oep - 05-22-2012

نمیدونم میخاین چیکار کنید ولی تا جایی که فهمیدم.شما یه تابع بنویس که یه پارامتر از نوع Button بگیره و بعد عملیات که میخایین روش انجام بدید.
به شبه کد زیر توجه کنید :
کد:
function ButtonFunc (X as Buton)

x.Text = "Oep"
end
البته اگه ساپورت بشه اشیا بعنوان پارامتر.چون الان نصب ندارم امتحان کنم شما یه تست بزن.
خوب کارهایی که باید روی Button انجام بشه رو توی تابعتون بزارین البته اگه همه کارها یکسان هستند و فقط روی Buton های مختلف انجام میشه.بعد بعنوان پارامتر به این تابع پاس بدید. چون توی حلقه توضیح دادی حدس براین زدم که شاید همه کارهات یکسان هستند ولی برروی button های مختلف انجام میشه.

اگ بیشتر توضیح بدید که میخایین چکارکنید و یا همون حلقه تون کدشو کامل کپی کن بزار تا دوستان راهکارهای بهتری بدن.

یاحق

باید توضیح بدید این برنامه چیه میخواد چکار کنه و ....
سورس چند تا برنامم به زودی ارائه میدم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - vahid_d_0101 - 05-23-2012

ببین این کد برای اجرای انیمیشین روی کلید خاصی هست
کد:
b = Button1
    a = b.Tag
    a.Start(b
که وقتی این کد را داخل لود برنامه بنویسی وقتی برنامه اجرا میشه کلید 1 به صورت انیمیشن ظاهر میشه کد انیمیشن طولانی هست نمیزارم
خوب حالا فکر کنید 10 تا کلید دارم که میخوام این انیمیشن روی هر ده تا اجرا بشه ( اصلا فکر این نباشید که این کد را برای هر 10 تا کلید جدا جدا بنویسم )
دیگه اینم توضیح کامل
حالا باید یه حلقه درست کنیم که دستور بالا را برای هر 10 تا کلید به طور خودکار انجام دهد مثل کد زیر که کد زیر در برنامه ایراد میگیره
کد:
For a = 1 To 10
    b = Button(a)
    a = b.Tag
    a.Start(b
    Next

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Oep - 05-23-2012

(05-23-2012، 10:09 AM)vahid_d_0101 نوشته: ببین این کد برای اجرای انیمیشین روی کلید خاصی هست
b = Button1
a = b.Tag
a.Start(b
که وقتی این کد را داخل لود برنامه بنویسی وقتی برنامه اجرا میشه کلید 1 به صورت انیمیشن ظاهر میشه کد انیمیشن طولانی هست نمیزارم
خوب حالا فکر کنید 10 تا کلید دارم که میخوام این انیمیشن روی هر ده تا اجرا بشه ( اصلا فکر این نباشید که این کد را برای هر 10 تا کلید جدا جدا بنویسم )
دیگه اینم توضیح کامل
حالا باید یه حلقه درست کنیم که دستور بالا را برای هر 10 تا کلید به طور خودکار انجام دهد مثل کد زیر که کد زیر در برنامه ایراد میگیره
For a = 1 To 10
b = Button(a)
a = b.Tag
a.Start(b
Next
خوب دوست من جواب رو پست قبلی دادم یکم دقت و تفکر حله.
نگاه کنید شما همه کدهای انیمیشن رو یک تابع کن.همون کد شما اینطوری میشه.
کد:
function BtnAnim(b as Buton)

a = b.Tag
    a.Start(b)
end

خوب حالا هرجا میخاهید در برنامه تون تابع رو با دکمه که میخواهید انیمیشن روش انجام بشه صدا بزنید.مثلا اگر ده دکمه دارین میشه ده خط که تابع رو صدا بزنه.یه بار کد رو بنویسین و 10بار صدا بزنید.نیاز به 10بار نوشتن نیست.
و صدای زدن تابع بدین صورت:

کد:
BtnAnim(Button1)
BtnAnim(Button2)
.
.
.

اگه خواستی ورودی پارمترهای تابعت رو دو و یا چندتا متغییر از نوع Button بزار , به غیر از پارامتر اولی مابقی رو optional بزن که اگه کاربر خواست از اون پارامترهام استفاده کنه.سعی کن تابع هات بیشتر از 50-60 خط کد بیشتر نشه و اگه بیشتر شد به تابع های کوچکتر بشکن.

اگرنخواهید از روشی که من گفتم استفاده کنید پس اگر در B4A قابلیت گروه بندی و هم نامی وجود داشته میشه استفاده کنید و 10کلید با یک نام داشته باشید ولی با ایندکس های مختلف و و جور دیگه و روش دیگه نوشت.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - vahid_d_0101 - 05-23-2012

خوب برادر من نمیخوام ده تا کد بنویسم اینو که گفتم ببینید وگر نه میتونم با همون دستور ده خط کد بنویسم و درستش کنم نمیخام این کارو بکنم
اخه توی وی بی 6 من اون دستور حلقه را اجرا میکنم و کار میکنه

خوب برادر من نمیخوام ده تا کد بنویسم اینو که گفتم ببینید وگر نه میتونم با همون دستور ده خط کد بنویسم و درستش کنم نمیخام این کارو بکنم
اخه توی وی بی 6 من اون دستور حلقه را اجرا میکنم و کار میکنه

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - johan conner - 05-23-2012

من برنامه را نصب کردم تو قسمت confingure paths آدرس اول را درست دادم ولی آدرس دوم را نتونستم پیدا کنم تو درایو سی من پوشه آندروید نیست
باید چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟