Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - milad.coder - 06-24-2013

داداشای گلم . من هنوز نتونستم یه فایل رو با بلوتوث ارسال کنم به یه گوشی/کامپیوتر . 
میشه یه سمپل بزارید ؟
دمتون گرم خیلی بهش نیاز دارم Sad

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - milad.coder - 06-24-2013

کسی اینجا یعنی با بلوتوث کار نکرده ؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - milad.coder - 06-25-2013

تروخدا جواب بدین ؟ اگه کسی کار نکرده هم بگه ... Sad

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 06-25-2013

http://www.basic4ppc.com/android/help/serial.html
اینجا هم اموزشه
http://www.basic4ppc.com/forum/basic4android-getting-started-tutorials/6908-android-serial-tutorial.html
مقالاتی که دادم لطفا در اول همین موضوع مطالعه کنید

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - ardalanhoo - 06-25-2013

درود بر شما
من به یک مشکل بر خوردم. مشکل من اخطار out of memory است که به دلیل استفاده از تصویرهای حجیم می باشد، مخصوصا تصویر پیش زمینه (background) در صفحات مختلف.  از reflector هم استفاده کردم ولی به خوبی عمل نمی کنه. اگر بشه فقط این مشکل را برای تصویر پیش زمینه  activity ها که فقط یک نوع عکس است حل بشه، مشکل out of memory هم حل خواهد شد. چون بدون تصویر پیش زمینه این اخطار وجود ندارد.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 06-25-2013

(06-25-2013، 08:43 PM)'ardalanhoo' نوشته: درود بر شما
من به یک مشکل بر خوردم. مشکل من اخطار out of memory است که به دلیل استفاده از تصویرهای حجیم می باشد، مخصوصا تصویر پیش زمینه (background) در صفحات مختلف.  از reflector هم استفاده کردم ولی به خوبی عمل نمی کنه. اگر بشه فقط این مشکل را برای تصویر پیش زمینه  activity ها که فقط یک نوع عکس است حل بشه، مشکل out of memory هم حل خواهد شد. چون بدون تصویر پیش زمینه این اخطار وجود ندارد.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

درود
دقیقا متوجه مشکلتون نشدم.
اگه تمام تصاویر پیش زمینه activiti ها یکی است خوب از یک فایل استفاده کنید.
در غیر اینصورت اگه حجم عکس ها بالاست فکر میکنم قرار دادن یه پوشه به عنوان فایل دیتا راه حل خوبیه.
موفق باشید.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - ardalanhoo - 06-25-2013

parsvb
دوست عزیز من از تنها از یک فایل استفاده می کنم. 
میشه لطف کنید بیشتر توضیح دهید. یه پوشه به عنوان فایل دیتا چه مزیتی دارد و بعدش چیکار کنم؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 06-25-2013

(06-25-2013، 11:05 PM)'ardalanhoo' نوشته: parsvb
دوست عزیز من از تنها از یک فایل استفاده می کنم. 
میشه لطف کنید بیشتر توضیح دهید. یه پوشه به عنوان فایل دیتا چه مزیتی دارد و بعدش چیکار کنم؟

استفاده از یه پوشه به عنوان فایل دیتا یعنی یک پوشه ایی که همراه برنامه ات باید عرضه کنی بعد بگی مثلا تو ریشه sd card کپی کنند.
خوب عیبش اینه که عموم کاربرا زیاد وارد نیستن و شاید تو کپی کردنش و ... به مشکل بخورن
ولی مزیتش اینه که حجم فایل apk کاهش پیدا میکنه و سرعت نصب بالاتر میره.
خوب مثلا تو عکس رو میریزی تو پوشه ایی به نام a از این به بعد هر جای برنامه کا لازم داری ازش استفاده می کنی.     Dim BtM As Bitmap
    ("BtM.Initialize (File.DirRootExternal ,"a/p1.jpg
    img1.Bitmap=BtM

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - ardalanhoo - 06-27-2013

@ parsvb :
ممنون از راهنمایی خوبی که کردید.
راستش تنها عکسی که نسبتا حجیمه ، عکس پیش زمینه است که اون هم 81 کیلو بایته. فایل apk برنامه هم کمتر از 1.7 مگا بایته. اما تعداد activity ها سیزده تا و تعداد layout ها بیست و هفت تاست. وقتی عکس پیش زمینه رو کلا بر میدارم برنامه خیلی خوب کار میکنه اما وقتی عکس پیش زمینه هست بعد از مدتی که برنامه کار میکنه و چندین بار از activity ها استفاده میشه، برنامه مشکل پیدا میکنه. نمیدونم علتش چیه و برای حلش باید چیکار کرد. در صورتی که تنها یک عکس برای پیش زمینه است. و البته این نکته رو هم بگم  که برنامه بر روی emulator به خوبی کار میکنه. ممنون میشم منو راهنمایی کنید و سپاسگذارم از توجه تون.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 06-27-2013

(06-27-2013، 11:26 AM)'ardalanhoo' نوشته: @ parsvb :
ممنون از راهنمایی خوبی که کردید.
راستش تنها عکسی که نسبتا حجیمه ، عکس پیش زمینه است که اون هم 81 کیلو بایته. فایل apk برنامه هم کمتر از 1.7 مگا بایته. اما تعداد activity ها سیزده تا و تعداد layout ها بیست و هفت تاست. وقتی عکس پیش زمینه رو کلا بر میدارم برنامه خیلی خوب کار میکنه اما وقتی عکس پیش زمینه هست بعد از مدتی که برنامه کار میکنه و چندین بار از activity ها استفاده میشه، برنامه مشکل پیدا میکنه. نمیدونم علتش چیه و برای حلش باید چیکار کرد. در صورتی که تنها یک عکس برای پیش زمینه است. و البته این نکته رو هم بگم  که برنامه بر روی emulator به خوبی کار میکنه. ممنون میشم منو راهنمایی کنید و سپاسگزارم از توجه تون.

درود
1- هر بار که کارت با activity ها تموم میشه اونو Finish کن تا از حافظه خارج بشه.
2- از منوی project گزینه  can install to external storage رو انتخاب کن تا برنامه بتونه از حافظه مموری هم استفاده کنه.
احتمالا مشکلت حل بشه.