Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - ardalanhoo - 06-27-2013

سپاس
این دو موردی که گفتی رو  قبلا انجام داده بودم و همه activity ها بسته میشن و  CanInstallToExternalStorage# برابر با True هست. حسابی گیچ شدم! از کتابخانه VBBitmap و Reflection استفاده کردم ولی فایده نداره! نمیدونم اشکال از کجاست!

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 06-28-2013

سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان، مخصوصاً آقای منصوری عزیز که واقعاً زحمت میکشن
چنتا سوال داشتم که اگه جواب بدید واقعاً ممنونتون میشم :
کد های زیر رو واسه ارسال و تایید ارسال اس ام اس توشتم :
بعد ا زنوشتن این کد ها :

کد:
Sub Globals
      Dim BtnSendSMS As Button
      Dim Sms As Sms
      Dim PhoneId As PhoneId
      Dim PE As PhoneEvents
      Dim sendsms As PhoneSms
End Sub
'-------------------------------------------------
Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
Activity.LoadLayout("Gol")
If FirstTime Then
      PE.InitializeWithPhoneState("PE", PhoneId)
End If
End Sub
با این کد ، چنتا اس ام اس به شماره 11111111111 ارسال میکنم  :

کد:
Sub BtnSendSMS_Click
      sendsms.Send(“Test 1” , “11111111111” )
      sendsms.Send(“Test 2” , “11111111111” )
      sendsms.Send(“Test 3” , “11111111111” )
End Sub
و با تعریف این رویداد میتونم تشخیص بدم که اس ام اس بدون مشکل ارسال شده :

کد:
Sub pe_SmsSentStatus (Success As Boolean, ErrorMessage As String, PhoneNumber As String, Intent As Intent)

If Success =true Then
            ToastMessageShow("پیام ارسال شد",True)
      Else
            Msgbox( ErrorMessage, " پیام ارسال نشد " & PhoneNumber)
      End If
End Sub
حالا با این کد هم میتونم تشخیص بدم که پیام به شماره مورد نظر تحویل داده شده :

کد:
Sub pe_SmsDelivered (PhoneNumber As String, Intent As Intent)
    Msgbox("پیام تحویل داده شد" , PhoneNumber )
End Sub
در کد بالا از متغییر PhoneNumber میشه فهمید که Delivery کدوم شماره هستش اما مشکل من اینجاست که اگه چنتا اس ام اس همزمان به یک شماره بفرستم بطوری که Delivery شون هنوز نیومده از کجا بفهمم کدون Delivery واسه کدوم پیام هستش ؟؟؟؟

و سوال دوم : چیکار کنم که وقتی برنامه نصب شد و با راه اندازی مجدد تلفن دیگه نیازی به اجراء دوباره برنامه نباشه ، برنامه بطور خودکار اجرا شه و همیشه هم فعال باشه ؟؟؟؟؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید ، خیلی تلاش کردم اما نشد! 

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 06-29-2013

درود
کسی نیست جواب بده ؟
قسمت دومش رو فهمیدم فقط جواب اولی رو یکی بده ممنونش میشم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 06-29-2013

سلام توPhoneEventsSmsDelivered - An Sms message sent by your application was delivered to the recipient.
بگرد پیدا میکنی
از اونجا باید بشه تشخیص داد الان من basic نصب نکردم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 06-30-2013

درود
ممنون که جواب دادید
خب من اینجوری نوشتم ،فکر کنم با متغییر Intent تو این Event بشه تشخیص داد اما راستش من هنگ کردم نمیدونم چطور باید ازش استفاده کنم !!!؟؟؟؟ میشه یکم توضیح بدید ؟مرسی
کد:
    Msgbox("پیام تحویل داده شد" ,Intent )
End Sub

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - milad.coder - 06-30-2013

منم سر این sms »ورد دارم . نمیدونم چرا هرچی اس ام اس میاد و من میخوام با برنامم دریافتش کنم هیچی نشون نمیده . یعنی اس ام اس که برام میاد اصلا event مربوط به SmsRecived کار نمیکنه . فکر کنم برای خودش داره بازی میکنه . یا حال نداره کار کنه Smile)

راستی من یه فایل میخوام دانلود کنم از basic4ppc.com  اما چون نخریدم نمیزاره . کسی راهی براش نداره ؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 06-30-2013

(06-30-2013، 10:38 PM)'m.gooooolzar' نوشته: درود
ممنون که جواب دادید
خب من اینجوری نوشتم ،فکر کنم با متغییر Intent تو این Event بشه تشخیص داد اما راستش من هنگ کردم نمیدونم چطور باید ازش استفاده کنم !!!؟؟؟؟ میشه یکم توضیح بدید ؟سپاسگزارم

کد:
    Msgbox("پیام تحویل داده شد" ,Intent )
End Sub

درود
فکر کنم PhoneNumber شماره که sms بهش رسیده رو بر میگردونه، تست نکردم
یه PhoneEvent هست دیگه یعنی با هر دستوری که sms بفرستی میتونی جوابشو از این بگیری

(06-30-2013، 10:41 PM)'milad.coder' نوشته: منم سر این sms »ورد دارم . نمیدونم چرا هرچی اس ام اس میاد و من میخوام با برنامم دریافتش کنم هیچی نشون نمیده . یعنی اس ام اس که برام میاد اصلا event مربوط به SmsRecived کار نمیکنه . فکر کنم برای خودش داره بازی میکنه . یا حال نداره کار کنه Smile)

راستی من یه فایل میخوام دانلود کنم از basic4ppc.com  اما چون نخریدم نمیزاره . کسی راهی براش نداره ؟

از SmsInterceptor استفاده کنید من تست کردم جواب داده
فقط حتما باید Initialize کنید با نامی که تو Event ازش استفاده می کنید.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - milad.coder - 07-01-2013

من این فایلی که تو لینک زیر هست رو میخوام دانلود کنم اما چون نخریدم برنامه رو بهم اجازه دانلود نمیده . . . کسی اینجا اینو نداره ؟ 

http://www.basic4ppc.com/forum/basic4android-getting-started-tutorials/30493-filetransfer-send-receive-files-asyncstreams.html

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - milad.coder - 07-01-2013

من برای دریافت sms یه سرویس ماژول اضافه کردم . اما کار نمیکنه . اینم کدی که برای سرویس نوشتم : 

کد:
Sub Process_Globals
'These global variables will be declared once when the application starts.
'These variables can be accessed from all modules.
Dim s As SmsInterceptor
End Sub
Sub Service_Create

s.Initialize2("s",2147483647) ' (Az inam Estefade kardam ama nashod ---> s.Initialize("s") )

End Sub

Sub Service_Start (StartingIntent As Intent)

End Sub

Sub Service_Destroy
s.StopListening
End Sub

Sub s_MessageReceived(From As String, Body As String) As Boolean
Dim frm,bdy As String
frm = From
bdy = Body
ToastMessageShow(From & " : " & Body , True)
End Sub

و در بلوک اصلی برنامه سرویس رو فراخوانی کردم : StartService(MyService)

دسترسی زیر هم به برنامه دادم : AddPermission("android.permission.RECEIVE_SMS")

اس ام اس که میاد اصلا هیچ کاری نمیکنه . میشه بگید اشکال کار من چیه ؟ 

---------------------------------------------------------------------------------------------
رفع شد : 
این دستورات با نرم افزار هایی مانند Go SMS Pro مشکل داره . تا زمانی که این نوع برنامه ها بروی گوشی نصب باشند این دستورات کار نمیکنه !!! حالا اگه راهی دیگه پیدا کردید حتما بگید ما هم استفاده کنیم.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 07-02-2013

سلام
میشه خواهش کنم جواب این سوالمو بدید
1-چطور میشه با LEDها کار کرد ؟
مثلاً وقتی اس ام اس میاد led کوچیک سبز چشمک میزنه ،یا وقتی از whats app پیام میاد led سفید چشمک میزنه ؟؟؟؟

2- خود گوشی  ، اس ام اس هارو تو چه نوع فایلی ذخیره میکنه ،منظورم اینه که sql یا ... ؟

3- چطور میشه بالن ساخت ؟ مثل go sms یا whats app ... (خیلی رفتم دنبالش فهمیدم باید از لایبری CustomListView استفاده کرد ولی خوب نبود !!! )

4-و آخرین سوال : فرض کنید برنامه ای نوشتیم که یه فایل روی حافظه گوشی (مموری نه ) ایجاد کرده ، با حذف برنامه فایل هم پاک میشه ؟