Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - seyedsharifi - 09-16-2013

(09-12-2013، 07:44 AM)'mhr74' نوشته:
(09-12-2013، 12:57 AM)'sepidpor' نوشته:
(09-09-2013، 11:26 AM)'seyedsharifi' نوشته:
(09-09-2013، 01:37 AM)'m.gooooolzar' نوشته:
نقل قول: با سپاس از پاسخی که دادید
مشکل حل شد
ولی این DirInternal  در کجای پوشه برنامه میباشد تا آن را ببینم
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

File.DirAssets شاخه خود برنامه رو برمیگردونه که فقط خواندنی هستش و نمیتونی در اون چیزی بنویسی
File.DirDefaultExternal اگه اشتباه نکنم این باید محل ذخیره فایلها خود برنامه روی کارت خافظه رو برگردونه
File.DirInternal آدرس حافظه داخلی رو برمیگردونه ،جایی که فایلهای برنامت بطور پیشفرض ذخیره میشن
File.DirRootExternal آدرس کارت حافظه رو برمیگردونه
File.ExternalReadable آیا خافظه حارجی قابل خواندن است ؟ مقدار True یا  False رو برمیگردونه
File.ExternalWritable آیا حافظه خارجی قابل نوشتن است ؟ مقدار True یا  False رو برمیگردونه
File.Exists("Dir","FileName") 'x آیا چنین فایلی در چنین آدرسی وجود دارد ؟ مقدار True یا  False رو برمیگردونه

برای دیدن این آدرس ها کافیه تو یه لیبل نشونشون بدی
مثل : Label1.Text=File.DirInternal

موفق باشی

ببخشید منظور من از DirInternal  میخواهم نه در گوشی بلکه در کامپیوتر این مسیر و فایل را ببینم
چون موقع استفاده درست جواب میدهد ولی نمیدانم این فایل کجاست و آیا مجازی میباشد
ولی فکر کنم جایی در کامپیوتر ذخیره میشود چون دفعه بعد که استفاده میکنم موقع خواندن اطلاعات آخرین ذخیره شده را میتوانم بخوانم
با سپاس

می تونی از تو روت گوشی هم بری و داخل پوشه data/data/esmebarnamat هم فایلتو ببینی
داخل کارت حافظه ایملاتور یا گوشیت
همینطور از EClips هم می تونی بری داخل ایمیلاتور و ببینی در همین مسیری که گفتم
اول ایمیلاتور باید ران باشه بعد که اکلیپس رو اجرا می کنی از تو نوار ابزار سمت راست DDMS رو انتخاب می کنی و می تونی محتویات داخل حافظه ایمیلاتور رو ببینی و فایلتو انتخاب کنی از تو تب File explorer و زیر تب ها سمت راست یه آیکون کوچیک هست poll نوشته روش که میری، میزنی اونو و می گه کجا فایل رو ذخیره کنی ....

گوشی باید روت باشه؟

من هر چه قدر رفتم هم چین مسیری نبود با چه برنامه ی فایل منیجری برم؟  گوشیم نوت 2 است

میتونید از root Browser استفاده بکنید که میشه فایلهای خود گوشی رو ببینید

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - seyedsharifi - 09-18-2013

با سلام
چطوری میشه صفحه نمایش رو روشن نگه داشت
لطفا پاسخ دهید

با سلام
خودم پیدا کردم و جهت اطلاع دیگر دوستان :

کد:
Dim pws As PhoneWakeState

pws.KeepAlive(True) ' display stays on

همچنین از libraries phone باید استفاده کنید

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - sara_500 - 09-21-2013

(01-07-2012، 02:36 PM)'D3v!lC0d3r' نوشته: piyvastBig Grin

سلام 
میشه لطف کنید پسوردش را از نو بزارین هر کاری کردم با پسورد بالا عمل نکرد 
ممنون
منظورم این لینک هست مربوط به اموزش  نرم افزار 

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - sepidpor - 09-26-2013

سلام دوستان
من اطلاعات دیتابیسم خیلی حجیم  هست و در برخی گوشی ها که حافظه داخلی کمی دارند ممکنه به مشکل بر بخورند و نمی تونم هم بگم فقط در کارت حافظه خارجی بریزه چون ممکنه برخی کاربران کارت حافظه خارجی نداشته باشند چه دستوری می تونم بزنم که اتوماتیک اگه داشتند کارت حافظه خارجی بریزه اونجا و اگه هم نداشته بریزه حافظه داخلی
ممنون می شم راهنمایی کنید
با تشکر از شما

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - seyedsharifi - 09-26-2013

با سلام
چطوری میتونم کاری بکنم که وقتی کاربر گوشی رو میچرخونه برنامه من لنداسکیپ نشه و بصورت عمودی باقی بمونه
با تشکز

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - sepidpor - 09-27-2013

(09-26-2013، 11:57 AM)'seyedsharifi' نوشته: با درود
چطوری میتونم کاری بکنم که وقتی کاربر گوشی رو میچرخونه برنامه من لنداسکیپ نشه و بصورت عمودی باقی بمونه
با تشکز

برو بالای صفحه مین این کد ها رو ببین

#Region  Project Attributes
    #ApplicationLabel: B4A Example
    #VersionCode: 1
    #VersionName:
    'SupportedOrientations possible values: unspecified, landscape or portrait.
    #SupportedOrientations: unspecified

اینجارو به این تغییر بده مثل زیر بکن درست می شه
    #SupportedOrientations: portrait

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 09-27-2013

درود
کاری نداره ببینی مموری روی گوشی هست یا نه !
اینجا ببین
http://www.basic4ppc.com/android/forum/threads/external-sd-card-root-folder.22532/
کافیه یه بار get کنی ببینی اصلا میتونی مموری mount کنی یا نه
نشد بروی رو همون مموری داخلی گوشی

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - sepidpor - 09-27-2013

شاید خوب منظورم رو نرسوندم من داخل برنامه دارم دیتابیس رو که حجمش 18 مگابایت هست رو می گم انتقال بده توی گوشی و این کار بعد از نصب برنامه انجام می شه و بعد از نصب کدی می نویسم که فایل رو از پوشه asset بریزه توی گوشیحالا می خوام با دستور  زیر این کارو انجام بدم دستور اول می ریزه به داخل حافظه اصلی
کد پی‌اچ‌پی:
File.copy (File.DirAssets "ss.db" File.DirInternal "ss.db"
دستور دوم می ریزه به داخل کارت حافظه خارجی
کد پی‌اچ‌پی:
File.copy (File.DirAssets "ss.db" File.DirDefaultExternal "ss.db"
من می خوام هر کدوم ازاین کدها رو در مواقعی استفاده کنم که طرف اگه کارت حافظه داشت دستور دوم اجرا شه که دیتابیسم بره تو کارت حافظه و اگر نداشت دستور اول اجرا شه و بره توی گوشی

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - seyedsharifi - 09-29-2013

با سلام
2 تا سوال داشتم
اول اینکه چطوری متغییر آرایه ای تعریف و استفاده کنم مثلا :

کد:
dim a(1 to 10) as int

دوم اینکه چطوری میتونم متغییری تعریف کنم که در تمامی اکتیویتی ها استفاده کنم مانند :

کد:
Public a as int

شاید سوالاتم خیلی پیش پا افتاده باشد ولی نتونستم هیچکدومو استفاده کنم لطفا راهنمایی فرمائید
با تشکر

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - seyedsharifi - 09-29-2013

با سلام
در وی بی دستوری بود که میشد عدد اعشاری را برداشت و عدد رندشده را بدست آورد با دستور :

کد:
fix()

اینجا چطوری و با چه دستوری این کار را انجام بدهم
با تشکر