Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 12-16-2013

(12-16-2013، 12:50 PM)'seyedsharifi' نوشته: با درود
من وقتی یک صفحه طراحی میکنم و مثلا چند تا کلید و لیبل و ادیت تکست روی صفحه قرار میدهم آیا میشود عینا این صفحه را با تمام محتویاتش کپی کرده و به صفحه دیگری انتقال داد
یا اینکه خود صفحه را با تمام جزئیاتش دوباره با نام دیگری ایجاد نمود
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

درود
وارد پوشه Files در مسیر ذخیره شده برنامه شوید و از لایه ایی که طراحی کرده اید و با پسوند bal. است ،کپی بگیرید و همونجا با نام دیگری paste کنید. حال در دیزاینر آن را باز کنید. و اگر تغییر دیگری دارد در آن اعمال کنید.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - wikiccu - 12-19-2013

دوستان عزیز کسی این کتابخونه ها رو نداره ؟  
کد پی‌اچ‌پی:
http://www.basic4ppc.com/android/forum/threads/library-b4agridview.24965/#content 

کد پی‌اچ‌پی:
http://www.basic4ppc.com/android/forum/threads/grid-and-listview-library.16381/#post-94663 

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 12-24-2013

درود
آیا واسه این اسلایدر های سمت چپ که تو خیلی از نرم افزار ها وجود داره
کتابخانه ایی (Library) هست ؟؟؟!!!
یا مثالی وجود داره؟؟؟؟؟
اصلا چی باید سرچ کرد تو سایت سازنده؟؟؟؟؟
دوستان اگه میتونید کمکم کنید
ممنونم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - moein95 - 12-25-2013

دوستان درود
من یه سوال دارم
من وقتی یه اکتیویتی باز میکنم بعد میخوام برم سراغ اکتیویتی بعدی چی کار کنم که اکتیویتی قبلی بسته شه ؟
مثلا میخام اول برنامه یه انیمیشن بیاد یه لوگو نشون بده بعد اون بعد چند ثانیه خودش بره صفحه اول برنامه بیاد

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mansur19 - 12-26-2013

من سه تا (باتن1 ) و (باتن 2 ) و (باتن 3 ) دارم. میخام وقتی روی باتن1 کلیک کردم سایت گوگل بالا بیاره و باتن2 سایت یاهو و باتن3 سایت پارسی کدرز
با استفاده از یک لایوت که سه تا باتن داره و سه تا وب ویو داره این کارو کردم که فایده نداره. چون کادر سایت رو کوچک نشون میده
احتمالن باید چند لایوت بسازم که هر وب ویو را در هر لایوت بزارم.اگه اینکار باید انجام بدم دیگه من بلد نیستم که چجوری لایوت ها را به هم وصل کنم.اگر راه ساده تری هست هم لطف کنید یه توضیح بدید و همچنین کدش رو برام بزارید

پیشاپیش دست گلتون رو میبوسم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 12-27-2013

(12-25-2013، 12:33 PM)'moein95' نوشته: دوستان درود
من یه سوال دارم
من وقتی یه اکتیویتی باز میکنم بعد میخوام برم سراغ اکتیویتی بعدی چی کار کنم که اکتیویتی قبلی بسته شه ؟
مثلا میخام اول برنامه یه انیمیشن بیاد یه لوگو نشون بده بعد اون بعد چند ثانیه خودش بره صفحه اول برنامه بیاد

کد پی‌اچ‌پی:
    Activity.Finish     
        StartActivity 
("Activity2"
اینو تو یه تایمر بزاری بعد از زمانی که تعیین کردی میره به صفحه دوم

*********************************************************************************
(12-26-2013، 10:08 PM)'mansur19' نوشته: من سه تا (باتن1 ) و (باتن 2 ) و (باتن 3 ) دارم. میخام وقتی روی باتن1 کلیک کردم سایت گوگل بالا بیاره و باتن2 سایت یاهو و باتن3 سایت پارسی کدرز
با استفاده از یک لایوت که سه تا باتن داره و سه تا وب ویو داره این کارو کردم که فایده نداره. چون کادر سایت رو کوچک نشون میده
احتمالن باید چند لایوت بسازم که هر وب ویو را در هر لایوت بزارم.اگه اینکار باید انجام بدم دیگه من بلد نیستم که چجوری لایوت ها را به هم وصل کنم.اگر راه ساده تری هست هم لطف کنید یه توضیح بدید و همچنین کدش رو برام بزارید

پیشاپیش دست گلتون رو میبوسم

از این روش میتونی استفاده کنی که صفحه وب که میخوای، تو مرور گر خود گوشی باز بشه.
اول این تابع رو بزار
کد پی‌اچ‌پی:
Sub OpenBrowser(URL1 As String)

Dim pi As Intent 
        pi
.Initialize(pi.ACTION_VIEW,URL1)

pi.SetComponent("com.android.browser/.BrowserActivity"

pi.SetType("text/html")

StartActivity(pi)
End Sub 
حالا تو هر دکمه (button) سایتی که میخوای رو فراخوانی کنی
کد پی‌اچ‌پی:
OpenBrowser("www.Google.com"

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mojtaba212 - 12-28-2013

سلام دوستان گرامی
من چندتا عکس دارم که میخوام پشت سر هم نمایش بذمشون ولی به صورت سه بعدی حدودا 25 تا عکس هستن پشت سر هم که هرکدوم به صورت چرخشی روی یک محور ساخته شده اند و میخوام خوری نمایش داده بشن که انگار به حالت سه بعدی در حال چرخش هستند برای درک بهتر موضوع شما میتونید کره زمین رو در نظر بگیرید زمانی که دستتون رو روی کره زمین از چپ به راست و یا بلعکس میکشیر کره شروع به حرکت میکنه.
خیلی سپاسگذار میشم اگه جوابمو بدین با تشکر

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - naser_feb8646 - 01-10-2014

سلام
دوستان من نسخه ۳ رو دانلود کردم
حالا هرکار میکنم SdkManager اجرا نمیشه
یعنی یه صفحه مشکی باز میشه و سریع بسته میشه و هیچ اتفاق دیگه ای نمیفته
چیکار باید بکنم؟؟؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 01-12-2014

(01-10-2014، 05:30 PM)'naser_feb8646' نوشته: درود
دوستان من نسخه ۳ رو دانلود کردم
حالا هرکار میکنم SdkManager اجرا نمیشه
یعنی یه صفحه مشکی باز میشه و سریع بسته میشه و هیچ اتفاق دیگه ای نمیفته
چیکار باید بکنم؟؟؟

درود
فکر نمیکنم به نسخه B4A ربطی داشته باشه
شما باید SDK که نصب کردید رو بررسی کنید.
پیشنهادم اینه حذفش کنید و مجددا نصب کنید در یه آدرس دیگه

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mojtaba212 - 01-13-2014

سلام دوستان من یه فایل اس کیو ال درست کردم با 10 تا جدول و هر جدول 15 تا ستون اسم ستونها و اسم جداول باهم فرق دارن یعنی یکسان نیستن و از فاصله و حروف بزرگ و کوچک هم استفاده نکردم ولی از بعضی از این ستونها ارور میگیره و محتویاتش رو نمایش نمیده فقط بعضی از ستونها اینطوری هستن ماباقی قشنگ کار میکنن مثلا در هر جدول یکی یا دوتاش اینطوریه توی ارور هم میگه:
An error has occurred in sub:asli_label4_click(java line:766)
java.lang.IllegalArgumentException:'ketab' does not exist
Continue?