Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mojtaba212 - 01-28-2014

یعنی یه نفر از تمام این اساتید نمیخواد جواب سوال سرچ اس کیو ال منو بده ؟
شاید اگه با اسم دختر بیام بالا بهتر باشه

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - kore.khow - 01-28-2014

درود دوستان 
چطور سایز هر کدوم از لیبل های ListView رو ب اندازه متن بزرگ و یا کوچیک کرد
طول رشته ها متفاوتن و از بانک اطلاعاتی خونده میشن 

با سپاس

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parvin - 01-28-2014

(01-27-2014، 08:59 PM)'Amin_Mansouri' نوشته: درود پروین جان
1- خوبم سپاس شما خوبی؟
2- والا این بخش بیشتر من جواب میدم (ماشین خریدمو این روزها زیاد میرم بیرون کارهای زندگی )
3- واسه کامپایل توی صفحه یک دکمه play میبینی کنار صفحه تو کمبوباکسه (ایتم رو release بزار

سلام
1- ممنون .شما خوبین؟
2-مبارکه ماشین نو باشه. چی خریدی حالا؟ 630i ؟ اینم گل من به ماشینت.
3-مشکل کامپایل رو همون موقع حلش کردم پستم رو ویرایش کردم و روش حلش رو هم با یه عکس ضمیمه کردم واسه بقیه که شاید همچین مشکلی داشته باشند.

4- مشکل edittext رو هم با label حل کردم.به جای edittext از یه label استفاده کردم . یعنی از اولش هم باید labelمیذاشتم من اشتباهی edittextمیذاشتم.

5- حالا با  listview  مشکل دارم. میخوام تو یکی از صفخات یه لیست داشته باشم مثلا 15 تا ایتم هم توش باشه رو هر ایتم زدم صفحه اون ایتم بیاد.یه چیزی مثل صفحه فهرست. هنوز حلش نکردم.اگه از دوستان کسی میتونه کمک کنه. اگه نه که خود اقا امین زحمتش رو بکشه 

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 01-28-2014

(01-28-2014، 09:00 AM)'mojtaba212' نوشته: یعنی یه نفر از تمام این اساتید نمیخواد جواب سوال سرچ اس کیو ال منو بده ؟
شاید اگه با اسم دختر بیام بالا بهتر باشه

سلام
اگر نگاه سوال پروین خانوم کنید میبینید مقدامتی و سوال سادست
اما شما درخواست پروزه دارید و در وقت من نیست
سمپل کد کار کردن با دیتابیس پیوست شده در انجمن یک نگاه کنید مشکلی بود در خدمتم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 01-28-2014

(01-28-2014، 10:02 AM)'kore.khow' نوشته: درود دوستان 
چطور سایز هر کدوم از لیبل های ListView رو ب اندازه متن بزرگ و یا کوچیک کرد
طول رشته ها متفاوتن و از بانک اطلاعاتی خونده میشن 

با سپاس

واسه تغییر سایز لیبل
از خصوصیات
کد پی‌اچ‌پی:
[color=#000000]Top [/color] 
کد پی‌اچ‌پی:
[color=#000000]TextSize [/color] 
کد پی‌اچ‌پی:
[color=#000000]Height [/color] 
کد پی‌اچ‌پی:
[color=#000000]ItemHeight [/color] 
استفاده کنید.
توضیحات بیشتر:
http://www.basic4ppc.com/android/forum/threads/listview-label-textsize-vs-itemheight.12790/

(01-28-2014، 01:26 PM)'parvin' نوشته:
(01-27-2014، 08:59 PM)'Amin_Mansouri' نوشته: درود پروین جان
1- خوبم سپاس شما خوبی؟
2- والا این بخش بیشتر من جواب میدم (ماشین خریدمو این روزها زیاد میرم بیرون کارهای زندگی )
3- واسه کامپایل توی صفحه یک دکمه play میبینی کنار صفحه تو کمبوباکسه (ایتم رو release بزار

درود
1- ممنون .شما خوبین؟
2-مبارکه ماشین نو باشه. چی خریدی حالا؟ 630i ؟ اینم گل من به ماشینت.
3-مشکل کامپایل رو همون موقع حلش کردم پستم رو ویرایش کردم و روش حلش رو هم با یه عکس ضمیمه کردم واسه بقیه که شاید همچین مشکلی داشته باشند.

4- مشکل edittext رو هم با label حل کردم.به جای edittext از یه label استفاده کردم . یعنی از اولش هم باید labelمیذاشتم من اشتباهی edittextمیذاشتم.

5- حالا با  listview  مشکل دارم. میخوام تو یکی از صفخات یه لیست داشته باشم مثلا 15 تا ایتم هم توش باشه رو هر ایتم زدم صفحه اون ایتم بیاد.یه چیزی مثل صفحه فهرست. هنوز حلش نکردم.اگه از دوستان کسی میتونه کمک کنه. اگه نه که خود اقا امین زحمتش رو بکشه 

درود
1.مرسی به لطف شما دوست قدیمی خوبیم
2.نگم بهتره ایشالا ماشین خودتون
3.آفرین
4.خوبه
5.
.zip   ListView-basic4android-www.parsicoders.com.zip (اندازه 14.3 KB / تعداد دانلود: 26)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parvin - 01-29-2014

بابت سمپل کد ممنون. این تصویر رو ببینید
[عکس: 88515677366274150249.jpg]
اینجا عنوان همه ایتم ها یکی هستش و فقط عددش فرق داره. من میخوام عنوان ایتم ها رو خودم بنویسم. و با زدن هر ایتم یه صفحه جدید باز بشه که مربوط به اون ایتم هستش.اینجا رو هر ایتم که میزنی فقط اسم اکتیویتی میشه مقدار اون ایتم.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 01-29-2014

(01-23-2014، 05:05 PM)'mojtaba212' نوشته: درود بر دوستان عزیز
لطفا خوهشا تروخدا سرچ اس کیو ال رو بزارید تا الان 10 بار پرسیدم ولی کسی جوابمو نداده
من یه اس کیو ال دارم با 80تا جدول و هر جدول اسم بخصوصی داره چطور میتونم نام جدول ها رو سرچ کنم.
توی اس کیو ال بین حروف بزرگ و کوچک فرق میزاره چطوری کاری کنم فرق نزاره.
و من نمیدونم باید پیکار کنم تا اگه کاربر 4 تا حرف از نام رو زد سرچ طوری باشه که تمام اسامی که با این چهار تا حرف مشترک هستن رو نمایش بده؟
منظورم اینه که اگه کاربرنوشت             اسم             و من توی اس کیو ال           اسمقاسم      اسمزری      اسممحمد       و اسم رضا داشتم تمام این نام ها که با اسم شروع میشن رو نمایش بده.
با سپاس از شما دوستان گرامی.

درود
شما نیاز نیست اسمتو عوض کنی سوالتو واضح تر بنویس تا بشه جواب داد.

- اسم جدول رو که نفهمیدم یعنی چی!!!
- حروف بزرگ کوچیک رو هم که اول همه رو مثلا به کوچیک تبدیل کن بعد سرچ کن

EditText1.Text.ToLowerCase

- واسه سرچ اسم هم که گفتی که دستور اس کیو ال داره دیگه فقط باید اینو تو TextChanged تکست بنویسی
که به محض تایپ کردن اعمال بشه.

موفق باشید.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 01-29-2014

(01-29-2014، 08:23 AM)'parvin' نوشته: بابت سمپل کد ممنون. این تصویر رو ببینید
اینجا عنوان همه ایتم ها یکی هستش و فقط عددش فرق داره. من میخوام عنوان ایتم ها رو خودم بنویسم. و با زدن هر ایتم یه صفحه جدید باز بشه که مربوط به اون ایتم هستش.اینجا رو هر ایتم که میزنی فقط اسم اکتیویتی میشه مقدار اون ایتم.

این یه مثاله که یاد بگیری
وواسه هر لیست یه layout تعریف کنیو بعد load کن همین

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parvin - 01-29-2014

(01-29-2014، 08:23 AM)'parvin' نوشته: بابت سمپل کد ممنون. این تصویر رو ببینید

وایییییییییی  درست شد.
اگه بگم چقدر ساده بوده راه حلش همتون به من میخندید.
با یه دستور if مشکلم حل شد.
برای متن روی ایتم ها هم از این دستور استفاده کردم

کد:
listview1.addsingleline2("متن مورد نظر",1)

استفاده کردم.
اینا رو نوشتم برای بقیه دوستانی که مثل من مبتدی هستند .

میگم برنامم وقتی گوشی جهتش عوض میشه دو تا مشکل داره
1- برنامه میچرخه ولی اندازه هاش درست نیست.
2- برنامه از نو استارت میشه حالا هر جای برنامه که باشی میره از اول اجرا میشه چطوری میشه رفعش کرد؟