Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - majid20100 - 02-16-2014

(02-16-2014، 03:29 PM)'m.gooooolzar' نوشته: RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها
نقل قول:(امروز 11:06 AM)'majid20100' نوشته:  درود چطوری می تونم یک لیست بسازم که بشه روی هر موضوع کلیک کرد و بعد از کلیک متن ها به نمایش بیاد.

درضمن من میخوام یه کتاب ساده بسازم با کلیک روی بخش ها متن ها نمایش بده مثل کتاب رازهای مخفی که در کافه بازار است فقط کتاب می خوام بسازم.

درود
اگه منظورتون از ساخت لیست ، ایجاد یک لیست سفارشی باشه ،شما باید از CustomListView استفاده کنید
و اما اگه دنبال یه چیز ساده هستید یه نمونه برنامه براتون درست کردم
تو این برنامه من از AddSingleLine2  استفاده کردم
AddSingleLine2  این امکان رو بهت میده که موقع افزودن گزینه به لیست ،یه  
Value از نوع Object بهش اضافه کنی که میتونه نام یک فایل تکست باشه
مثلاً میتونی کاری کنی که وقتی کاربر روی یه موضوع کلیک کرد ،نام فایل مربوط به اون موضوع برگردانده شه و تو یه صفحه جدید فایل تکست رو باز کنی
 کد:

کد:
Sub Globals
 Dim LV1 As ListView
End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)

Activity.LoadLayout("Main")
 LV1.SetLayout(0,0,100%x,100%y)

' For i=1 To 10
'  LV1.AddSingleLine2("موضوع " & i , i)
' Next

LV1.AddSingleLine2("طرح کلی پروژه" , "tarhpro")
 LV1.AddSingleLine2("محیط و ابزار های طراحی" , "mohit")
 LV1.AddSingleLine2("طراحی دیتابیس برنامه" , "tdb")

End Sub

کد:
Sub LV1_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
 LView.IntPage=Value
 StartActivity(LView)
End Sub

خوب بود فقط یک مشکل متن ها همش نشون نمیده یعنی اسکرول نداره که پایین بیاد.

اگه گرافیکی تر بشه باید چیکار کرد.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 02-16-2014

(02-16-2014، 04:19 PM)'majid20100' نوشته:
(02-16-2014، 03:29 PM)'m.gooooolzar' نوشته: RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها
نقل قول:(امروز 11:06 AM)'majid20100' نوشته:  درود چطوری می تونم یک لیست بسازم که بشه روی هر موضوع کلیک کرد و بعد از کلیک متن ها به نمایش بیاد.

درضمن من میخوام یه کتاب ساده بسازم با کلیک روی بخش ها متن ها نمایش بده مثل کتاب رازهای مخفی که در کافه بازار است فقط کتاب می خوام بسازم.

درود
اگه منظورتون از ساخت لیست ، ایجاد یک لیست سفارشی باشه ،شما باید از CustomListView استفاده کنید
و اما اگه دنبال یه چیز ساده هستید یه نمونه برنامه براتون درست کردم
تو این برنامه من از AddSingleLine2  استفاده کردم
AddSingleLine2  این امکان رو بهت میده که موقع افزودن گزینه به لیست ،یه  
Value از نوع Object بهش اضافه کنی که میتونه نام یک فایل تکست باشه
مثلاً میتونی کاری کنی که وقتی کاربر روی یه موضوع کلیک کرد ،نام فایل مربوط به اون موضوع برگردانده شه و تو یه صفحه جدید فایل تکست رو باز کنی
 کد:

کد:
Sub Globals
 Dim LV1 As ListView
End Sub

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)

Activity.LoadLayout("Main")
 LV1.SetLayout(0,0,100%x,100%y)

' For i=1 To 10
'  LV1.AddSingleLine2("موضوع " & i , i)
' Next

LV1.AddSingleLine2("طرح کلی پروژه" , "tarhpro")
 LV1.AddSingleLine2("محیط و ابزار های طراحی" , "mohit")
 LV1.AddSingleLine2("طراحی دیتابیس برنامه" , "tdb")

End Sub

کد:
Sub LV1_ItemClick (Position As Int, Value As Object)
 LView.IntPage=Value
 StartActivity(LView)
End Sub

خوب بود فقط یک مشکل متن ها همش نشون نمیده یعنی اسکرول نداره که پایین بیاد.

اگه گرافیکی تر بشه باید چیکار کرد.

خب شما خودت یه اسکرول بهش اضافه کن دیگهههههههههه !
واسه نمایش متن میتونی از webView استفاده کنی که میتونی بخشی از متن رو رنگی کنی یا بزرگتر ویا عکس هم اضافه کنی
واسه ایجاد لیست سفارشی از CustomListView استفاده کن ، یکم سخته ولی چیزای خیلی زیبایی میتونی بسازی .حتی بالن های ویچت و ... رو میشه با CustomListView درست کرد

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Rezash - 02-16-2014

با سلام.من تا حالا چند بار سوال کردم.اما کسی برام نمونه نگذاشته تا بفهمم.

یک صفحه دارای اسکرول که یک فایل تکت درونش باشد .همین

کمک.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mohsen.zeus - 02-16-2014

با سلام به دوستان ممنون از تاپیکتون اما چند تا مشکل داره مباحثتون
آقا امین که تا یکی سوال میکنه سریع سایت b4a رو معرفی میکنه خوب عزیزه من اگه انگلیسی مون خوب بود چرا میومدیم اینجا سوال کنیم

تغریبا به کمتر سوالی جواب داده شده و یه جورایی میشه گفت اینجارو کردید چت روم
حالا امیدوارم که به کسی بر نخورده باشه
چند تا سوال دارم که اگه جواب بدید

1- من میخوام بعد از اینکه به یک activity منتقل میشم یک فایل txt رو که داخلش html نوشته شده رو باز کنه با تصاویر فکر کنم که متوجه شدید
2- چطور واسه برنامه تنظیمات بزاریم مثل : فونت . رنگ فونت . نور صفحه و ...
3- چطور برای برنامه علاقه مندی ها اضافه کنیم ؟
تقریبا این سوال ها رو خیلی ها میخوان بدونن و اگه نپیچونید و جواب بدید مشکلات خیلیا حل میشه با تشکر

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 02-17-2014

(02-16-2014، 10:07 PM)'Rezash' نوشته: با درود .من تا حالا چند بار سوال کردم.اما کسی برام نمونه نگذاشته تا بفهمم.

یک صفحه دارای اسکرول که یک فایل تکت درونش باشد .همین

کمک.

دوست من 
شما برای این کار ابتدا باید یک اسکرول به صفحه اضافه کنید و بعد یک لیبل ایجاد کرده و به اسکرول اضافه کنید
نکته مهم اینجاست که شما باید اندازه لیبل رو بدونید . حالا اگه محتویات یک فایل تکست رو روی لیبل بارگذاری کردید و سایز فونت رو هم عوض کردین ،مطمئناً طول لیبل رو نمیدونید
برای بدست آوردن طول لیبل باید از کتابخانه  StringUtils استفاده کنید
حالا ما فارسی زبانها یکم با این کتابخونه مشکل داریم ! چون اندازه دقیق رو بهمون نمیده و خودمو یه عددی باید بهش اضافه کنیم
البته من ترجیح میدم از وب ویو استفاده کنم

من به مثال قبل آقای 'majid20100'  یک اسکرول و لیبل اضافه کردم و همچنین وب ویو هم گذاشتم
شما میتونی از همون کدها استفاده کنی

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 02-17-2014

(02-16-2014، 11:59 PM)'mohsen.zeus' نوشته: با درود به دوستان ممنون از تاپیکتون اما چند تا مشکل داره مباحثتون
آقا امین که تا یکی سوال میکنه سریع سایت b4a رو معرفی میکنه خوب عزیزه من اگه انگلیسی مون خوب بود چرا میومدیم اینجا سوال کنیم

تغریبا به کمتر سوالی جواب داده شده و یه جورایی میشه گفت اینجارو کردید چت روم
حالا امیدوارم که به کسی بر نخورده باشه
چند تا سوال دارم که اگه جواب بدید

1- من میخوام بعد از اینکه به یک activity منتقل میشم یک فایل txt رو که داخلش html نوشته شده رو باز کنه با تصاویر فکر کنم که متوجه شدید
2- چطور واسه برنامه تنظیمات بزاریم مثل : فونت . رنگ فونت . نور صفحه و ...
3- چطور برای برنامه علاقه مندی ها اضافه کنیم ؟
تقریبا این سوال ها رو خیلی ها میخوان بدونن و اگه نپیچونید و جواب بدید مشکلات خیلیا حل میشه با سپاس

درود
در جواب سوال 1 و 2 شما یه نمونه برنامه براتون نوشتم و پیوست کردم اما سوال 3 ، متاسفاته منظورتون متوجه نشدم !
و در مورد این حرفتون (آقا امین که تا یکی سوال میکنه سریع سایت b4a رو معرفی میکنه خوب عزیزه من اگه انگلیسی مون خوب بود چرا میومدیم اینجا سوال کنیم) باید بگم که دوست خوبم من قصد بی احترامی به هیچکس رو ندارم اما اگه شما قبل از اینکه سوال بپرسید پست های قبل رو خونده باشید میبینید به بیشتر سوال ها پاسخ داده شده مثل سوال 2 شما
در ضمن بعضی از سوال ها اصلاً شبیه سوال نیستن ،مثل این میمونه که طرف یه ایده ای برای برنامه خودش داره و میاد اینجا مطرح میکنه و انتضار داره یکی بشینه کل برنامه ای که میخواد رو براش بنویسه و کد برنامه رو دو دستی تقدیمش کنه .بنظر خودتون به این میگن برنامه نویسی ؟؟؟؟؟!!!
انصافاً یه خسته نباشید باید به آقا امین گفت که تاحالا به بیشتر سوالها پاسخ داده

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mohsen.zeus - 02-17-2014

ممنون بابت پروژه
عزیز من تمام انجمن رو دیدم حتی این 61 صفحه رو و تا حالا یاد نگرفتم چیزی
سوال 3 هم منظورم این بود که مثلا تو پروژه یه سری مطالب زیاد هست که اگه کاربر از هر مطلب خوشش اومد اون رو به علاقه مندی ها اضافه کنه Favorit یا همون ستاره که کنار مطلب ها میزارن
ممنون اگه کد اشتراک گذاری از طریق بلوتوث و ایمیل رو هم میدونید قرار بدید
سپاس فراوان

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mojtaba212 - 02-17-2014

سلا:م دوستان
اول از همه خواهشا اول این سلا م که میشه درود و تشک ر و مرس ی که میشه سپاسگذارم رو درست کنید تو بعضی جملات درود و بعضی جملات سپاسگذارم معنی خاصی نمیده.

و حالا برای 5 یا 6 مین بار سوال من در مورد یه اسکرول که بیش از 100/000 آیتم داره حالا من میخوام این آیتم ها که درون یک پنل هستن رو در یک اسکرول نمایش بدم و اسکرولم قفل میکنه باید پله پله برم جلو ولی نمیدونم چطوری.
تو سایت بیسیک هم سوالم رو مطرح کردم ولی متاسفانه گفت چون کاربر پولی نیستی جوابتو نمیدم.
امین جان هم جواب داد ولی من متوجه نشدم خواهشا اگه کسی بلده واسم یه سمپل بزاره.
مرسی دست گلتون درد نکنه.

(02-17-2014، 04:00 PM)'mohsen.zeus' نوشته: ممنون بابت پروژه
عزیز من تمام انجمن رو دیدم حتی این 61 صفحه رو و تا حالا یاد نگرفتم چیزی
سوال 3 هم منظورم این بود که مثلا تو پروژه یه سری مطالب زیاد هست که اگه کاربر از هر مطلب خوشش اومد اون رو به علاقه مندی ها اضافه کنه Favorit یا همون ستاره که کنار مطلب ها میزارن
ممنون اگه کد اشتراک گذاری از طریق بلوتوث و ایمیل رو هم میدونید قرار بدید
سپاس فراوان

درود
دوست عزیز ،سوال اشتراک گذاری هم قبلاً پرسیده شده بود !
برای ارسال متن از این کد استفاده کن :
کد پی‌اچ‌پی:
Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
 'Activity.LoadLayout("Layout1")
 Dim share As Intent
 Dim mytext As String
 mytext="golzar"
 share.Initialize(share.ACTION_SEND,"")
 share.SetType("text/plain")
 share.PutExtra("android.intent.extra.TEXT", mytext)
 share.WrapAsIntentChooser("Share text via")
 StartActivity(share)
End Sub 
و برای ارسال فایل از این کد :
کد پی‌اچ‌پی:
Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
 ‘Activity.LoadLayout(“Layout1”)
 Dim i As Intent
 Dim sFile 
As String
 Dim sFullPath 
As String
 Dim URI 
As String
 sFile
=”MyFile.TXT”
 sFullPath
=File.CombineFile.DirRootExternal ,sFile)
 URI =  “file://” & sFullPath
 i.Initialize(i.ACTION_SEND“”)
 i.SetType(“text/plain”)
 i.PutExtra(“android.intent.extra.STREAM”URI)
 i.WrapAsIntentChooser(“Share via”)
 StartActivity(i)
End Sub 
 و در مورد علاقه مندی باید بگم که ، این به خود برنامه نویس بستگی داره که چطور درستش کنه ،یعنی برنامه نویس با درنظر گرفتن (کمترین پیچیدگی زمانی ، جلوگیری از پیچیدگی کد ، حجم برنامه و حجم پایگاه داده ) برنامه رو طراحی میکنه
مثلاً اگه من بخوام یه برنامه ای مثل جملک بنویسم ، یک فیلد علاقه مندی به پایگاه دادم اضافه میکنم ،مثلاً پایگاه داده رو (از SQL استفاده میکنم) به این شکل طراحی میکنم :[table][tr][td]
Like
[/td][td]
Read
[/td][td]
SMS
[/td][td]
Id
[/td][/tr][tr][td]
0
[/td][td]
0
[/td][td]
متنن پیام
[/td][td]
1
[/td][/tr][tr][td]
1
[/td][td]
1
[/td][td]
متن پیام 2
[/td][td]
2
[/td][/tr][/table] Id :شماره اندیس
SMS: متن اس ام اس هاااااا
Read :اگر 0 باشد یعنی این پیام خوانده شده نیست و 1 یعنی مشاهده شده
Like: اگر 0 باشد یعنی به این پیام علاقه ای ندارد و 1 و 2 و 3 و 4 و ... تعداد ستاره دار بودن پیام !
 به همین راحتی

(02-17-2014، 05:08 PM)'mojtaba212' نوشته: سلا:م دوستان
اول از همه خواهشا اول این سلا م که میشه درود و تشک ر و مرس ی که میشه سپاسگزارم رو درست کنید تو بعضی جملات درود و بعضی جملات سپاسگزارم معنی خاصی نمیده.

و حالا برای 5 یا 6 مین بار سوال من در مورد یه اسکرول که بیش از 100/000 آیتم داره حالا من میخوام این آیتم ها که درون یک پنل هستن رو در یک اسکرول نمایش بدم و اسکرولم قفل میکنه باید پله پله برم جلو ولی نمیدونم چطوری.
تو سایت بیسیک هم سوالم رو مطرح کردم ولی متاسفانه گفت چون کاربر پولی نیستی جوابتو نمیدم.
امین جان هم جواب داد ولی من متوجه نشدم خواهشا اگه کسی بلده واسم یه سمپل بزاره.
سپاسگزارم دست گلتون درد نکنه.

عزیزم شما نمیتونی پنلی که توش یک آیتم وجود داره رو به اسکرول اضافه کنی (البته با یه کتابخوانه میشه) . اول باید پنل رو اضافه کنی بعد آیتم های داخل پنل رو
تازه ، شما اصلاً نمیگی این آیتم ها چی هستن ! خب عزیزم شما که ننشستی این 100000 آیتم رو تک تک اضافه کنی ،مطمئناً چیدن این آیتم ها توسط یک حلقه تکرار بوده و یه نظمی داره . اجزای سازنده اون رو بگید تا بتونیم کمک کنیم