Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mohsen.zeus - 03-09-2014

سلام
چندتا سوال داشتم
1- من تو صفحه تنظیمات برنامه میخوام چیزایی که تغییر میدم ذخیره بشه مثل تغییر سایز فونت. و تو تمام صفحه ها اون تنظیمات اجرا بشه
2- من 10 تا دکمه دارم و میخوام برای هر دکمه یه اکتیویتی جدا گانه نسازم فقط رو یه صفحه مطالب بیاد نه این که تکراری باشه منظورم اینه که 10 تا مطلب از یه وب ویو استفاده کنند.
3 - میخوام دکمه سخت افزاری گوشی یا همون Back رو غیر فعال کنم یعنی هر چی بزنیش هیچ کاری انجام نده
با سپاس

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - kamran_pc - 03-10-2014

(03-09-2014، 12:12 AM)kamran_pc نوشته: درود و سپاس از همه.پس از کلی پیشرفت تو برنامه نویسی اندروید به یه بن بست رسیدم که مطمئنم به دست دوستای عزیزم حل میشه.یک نرم افزار مشابه بانک پیامک دارم درست میکنم ولی بانک sqlite بالای 1 مگا بایت لود نمیشه و جواب نمیده احتمالا محدودیت cursor است.در ضمن از blob  هم استفاده نکردم.با تحقیقاتی که کردم دیدم بعضیا بانکو split میکنن به قطعات 1mb به صورت : bank.001 و bank.002 . من میتونم اسپلیت کنم ولی نمیدونم با چه کدی تو برنامه بانک اسپلیت شده رو دوباره به هم بچسبونم.خواهش می کنم کمکم کنید چون واقعا گیر کردم.هرچی زحمت کشیدم با این مشکل نقش بر آب شده.بازهم سپاسگزارم از توجهتون و منتظرم پاسختون هستم. در ضمن کدش به روش جاوا رو پیدا کردم ولی برای basic4android رو نمی دونم.این صفحه سایتی که کد جاوا رو توضیح داده:
http://stackoverflow.com/questions/5878676/how-can-i-split-my-db-into-1-mb-pieces

از بین اساتید کسی نیست جواب سوالمو بده.تا اونجایی که فهمیدم برای اندرویدهای ۲.۱ و پایین مجبوریم بانک بالای یک مگابایت رو به قسمتهای یک مگ تقسیم کنیم.لطفا کسی روش بازیابی اطلاعات از باک اسپلیت شده رو اگه میدونه پاسخ بده ممنون

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - las-vegas - 03-10-2014

سلام دوستان من کل صفحات رو از اول تا اینجا خوندم
راستش دارم ی برنامه درست میکنم چند تا سوال دارم
میخوام تو برنامه ی سری اطلاعات رو از یه صفحه سایت بگیرم و اون رو تو برنامه نشون بدم
سوالم اینه که اولا چطور میتونم مثلا از کاربر با تکست باکس یوزر و پسورد بگیرم و اون رو تو سایت لاگین کنم از داخل برنامه به طوری که کاربر فقط 2 تا تکست باکس رو ببینه و لاگین کنه
سوال دومم هم اینه که چطور میتونم مثلا فقط یه گوشه از سمت راست اون سایت رو نشون بدم و بقیش کراپ بشه؟
یا این که اطلاعات موجود تو سایت رو با لیبل یا هر چیزی تو برنامه نشون بدم؟
اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
با تشکر

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - mahdi72 - 03-11-2014

سلام من یه دیتابیس با 8 تا ستون دارم میخوام وقتی که عملیات جستجو انجام شد نتایج لیست بشن.
ولی کنترل گرید موجود نیستش من باید چیکار بکنم؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - wikiccu - 03-13-2014

یه سوال از خبره های Basic4android

چطوری میشه این رو برای برنامه خودمون درست کنبم؟

[عکس: 35035949414934329601.png]
[عکس: 12440747119075729960.png]

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Rezash - 03-13-2014

با سلام.
کمیکی را ترجمه کرده ام که قصد انتشار آن را در بازار اندروید دارم.
از کسانی که می توانند مرا در امر کدنویسی یاری دهند کمک می خواهم.سود را تعیین خواهیم کرد.
rezash333r@gmail.com

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - kamran_pc - 03-14-2014

(02-20-2014، 10:15 AM)mojtaba212 نوشته:
(02-18-2014، 06:01 PM)'m.gooooolzar' نوشته:
(02-18-2014، 09:29 AM)'mojtaba212' نوشته: درود
این کد منه:
کد پی‌اچ‌پی:
s1.Initialize(1000000)

Activity.AddView(s1,10,10,100%x,100%y)
 For 
0 To 100000
    Dim l2
,l1,l3 As Label
    Dim btnfav
,btnread,btndelete,btnshair As Button
    l1
.Initialize("")

l2.Initialize("")

l3.Initialize("")

btnfav.Initialize("btnfav")

btnread.Initialize("btnread")

btndelete.Initialize("btndelete")

btnshair.Initialize("btnshair")

s1.Panel.AddView(l1,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(l2,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(l3,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btnfav,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btnread,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btndelete,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btnshair,0,stop,100%x,50dip)

l1.Text=i    
  l2
.Text=i
  l3
.Text=i

Next 
سپاسگزارم
من تا الان بیش از 100 تا کد نوشتم ولی هیچ کدوم کار نکرده.

درود
دوست خوبم یکم رو طرز کد نویسیت کار کن ، اگه اصول کد نویسیت خوب نباشه وقتی که کد برنامه زیاد میشه خیلی گیج کننده میشه ،حتی خود برنامه نویسش هم کلی باید وقت بذاره تا یادش بیاد چرا این کدها رو نوشته !!!!!
اگه دقت کرده باشی قبلاً گفته بودم که برای ساخت یه همچین چیزی شما به ساخت لیست سفارشی نیاز داری که با کتابخانه CustomListView میشه انجامش داد
کدهای اصلی رو براتون نوشتم و با پیوست ارائه دادم
فقط شما تیک گزینه Reflection و StringUtils رو از کتابخانه فعال کنید
در ضمن من وقتی برنامه رو با حلقه تکرار 1000 روی گوشی تست کردم در عرض 1 ثانیه اجرا شد ،اگه میخوای از حلقه های بزرگتر استفاده کنی مشکل سرعت پیش میاد ،برای حل این مشکل میتونم چنتا پیشنهاد بدم ،اگه لازم بود بگید
موفق باشید

درود دوباره خیلی خیلی عذر میخوام از دوستان ولی عزیزم کجای کد من گنگ و گیج کننده بود؟
دوما من تا الان هزار بار گفتم که نیاز دارم وقتی که اسکرول به انتها میرسه ئوباره شروع به لود و اضافه کردن پنلهای دیگه به برنامه باشه بعدم گفتم که نیاز دارم که 100 هزارتا پنل رو بریزم توی یه اسکرول اگر سوال منو کامل میخوندی مجبور نبودی سوالمو با سوال جواب بدی.
خیلی مسپاسم ولی خواهشا اگه بلد نیستین راه حل الکی ندین.
منم میدونم با 1000 تا کار میکنه خودمم اگه نگاه کنی گفتم تا الان 100 بار تست گرفتم این یعنی اینکه 1000 و 2000 و custom list view و پنل ها و از همه گزینه ها استفاده کردم.
دیگه وقتی به جایی نرسیدم دارم چندتا صفحه میزارم.
در ضمن کجای کد من گنگه بگید تا حداقل کد نویسیم بهتر بشه.

سلام من هم دقیقا مشکل افت سرعت بعد از لود بیشتر از ۱۰۰ کاستوم ویو دارم.یعنی اگه حلقه بالای صد باشه چند ثانیه طول میکشه تا پنل ها لود بشه.لطفا روشتون برای رفع افت سرعت رو بگید ممنون.اخه تو یه سری برنامه ها دیدم چند هزار تا پنل رو هم تو یه ثانیه لود میکنه.بازهم ممنونم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Rezash - 03-15-2014

ﮐﻤﯿﮑﯽ ﺭﺍ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻡ ﮐﻪ ﻗﺼﺪ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺍﻧﺪﺭﻭﯾﺪ ﺩﺍﺭﻡ.
ﺍﺯ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﻣﺮﺍ ﺩﺭ ﺍﻣﺮ ﮐﺪﻧﻮﯾﺴﯽ ﯾﺎﺭﯼ ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﻢ.ﺳﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﮐﺮﺩ.
rezash333r@gmail.com

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - m.gooooolzar - 03-15-2014

(02-20-2014، 10:15 AM)'mojtaba212' نوشته:
(02-18-2014، 06:01 PM)'m.gooooolzar' نوشته:
(02-18-2014، 09:29 AM)'mojtaba212' نوشته: درود
این کد منه:
کد پی‌اچ‌پی:
s1.Initialize(1000000)

Activity.AddView(s1,10,10,100%x,100%y)
 For 
0 To 100000
    Dim l2
,l1,l3 As Label
    Dim btnfav
,btnread,btndelete,btnshair As Button
    l1
.Initialize("")

l2.Initialize("")

l3.Initialize("")

btnfav.Initialize("btnfav")

btnread.Initialize("btnread")

btndelete.Initialize("btndelete")

btnshair.Initialize("btnshair")

s1.Panel.AddView(l1,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(l2,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(l3,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btnfav,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btnread,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btndelete,0,stop,100%x,50dip)

s1.Panel.AddView(btnshair,0,stop,100%x,50dip)

l1.Text=i    
  l2
.Text=i
  l3
.Text=i

Next 
سپاسگزارم
من تا الان بیش از 100 تا کد نوشتم ولی هیچ کدوم کار نکرده.

درود
دوست خوبم یکم رو طرز کد نویسیت کار کن ، اگه اصول کد نویسیت خوب نباشه وقتی که کد برنامه زیاد میشه خیلی گیج کننده میشه ،حتی خود برنامه نویسش هم کلی باید وقت بذاره تا یادش بیاد چرا این کدها رو نوشته !!!!!
اگه دقت کرده باشی قبلاً گفته بودم که برای ساخت یه همچین چیزی شما به ساخت لیست سفارشی نیاز داری که با کتابخانه CustomListView میشه انجامش داد
کدهای اصلی رو براتون نوشتم و با پیوست ارائه دادم
فقط شما تیک گزینه Reflection و StringUtils رو از کتابخانه فعال کنید
در ضمن من وقتی برنامه رو با حلقه تکرار 1000 روی گوشی تست کردم در عرض 1 ثانیه اجرا شد ،اگه میخوای از حلقه های بزرگتر استفاده کنی مشکل سرعت پیش میاد ،برای حل این مشکل میتونم چنتا پیشنهاد بدم ،اگه لازم بود بگید
موفق باشید

درود دوباره خیلی خیلی عذر میخوام از دوستان ولی عزیزم کجای کد من گنگ و گیج کننده بود؟
دوما من تا الان هزار بار گفتم که نیاز دارم وقتی که اسکرول به انتها میرسه ئوباره شروع به لود و اضافه کردن پنلهای دیگه به برنامه باشه بعدم گفتم که نیاز دارم که 100 هزارتا پنل رو بریزم توی یه اسکرول اگر سوال منو کامل میخوندی مجبور نبودی سوالمو با سوال جواب بدی.
خیلی مسپاسم ولی خواهشا اگه بلد نیستین راه حل الکی ندین.
منم میدونم با 1000 تا کار میکنه خودمم اگه نگاه کنی گفتم تا الان 100 بار تست گرفتم این یعنی اینکه 1000 و 2000 و custom list view و پنل ها و از همه گزینه ها استفاده کردم.
دیگه وقتی به جایی نرسیدم دارم چندتا صفحه میزارم.
در ضمن کجای کد من گنگه بگید تا حداقل کد نویسیم بهتر بشه.

در مورد این حرفتون : ( در ضمن کجای کد من گنگه بگید تا حداقل کد نویسیم بهتر بشه ) ، نمیدونم چی بگم والا ،به یه مهندس نرم افزار نشون بده بهت میگه مشکلت چیه ،فکر نکنم بشه چند ترم مهندسی نرم افزار رو اینجا توضیح داد

و در مورد این حرفتون : (خیلی مسپاسم ولی خواهشا اگه بلد نیستین راه حل الکی ندین ) باید بگم که من فقط قصد کمک داشتم ،نه میخوام خودمو ثابت کنم و نه چیز دیگه ، شمایی که میخوای صدهزار * 4 آیتم رو تو یه لحضه لود کنی فک کنم گوشی رو با کامپیوتر اشتباه گرفتی ، بهتره به برنامه های چت دقت کنی مثل وایبر ، اونا برای لیست کردن گفتگوها از روشهای مناسبی استفاده کردن

و دیگر هیچ
خدا حافظ

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Rezash - 03-15-2014

ﮐﻤﯿﮑﯽ ﺭﺍ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻡ ﮐﻪ ﻗﺼﺪ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺍﻧﺪﺭﻭﯾﺪ ﺩﺍﺭﻡ.
ﺍﺯ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﻣﺮﺍ ﺩﺭ ﺍﻣﺮ ﮐﺪﻧﻮﯾﺴﯽ ﯾﺎﺭﯼ ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﻢ.ﺳﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﮐﺮﺩ.
rezash333r@gmail.com