• 33 Vote(s) - 2.27 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منهول پلی اتیلن
#1
منهول در لغت به معنای گذر آدم رو است، در سیستم فاضلاب، منهول نوعی اتصال دهنده است که بین چند مسیر عبور فاضلاب ارتباط برقرار می کند و دسترسی افراد را به این چند مسیر فاضلاب را از طریق یک دریچه امکان پذیر می کند. دریچه منهول از جنس پلی اتیلن ساخته شده است و افراد با برداشتن دریچه منهول به راحتی و چند مسیر فاضلاب دسترسی پیدا می کنند و می توانند در موقع خرابی و نیاز به بررسی خطوط تصفیه فاضلاب اقدامان لازم را انجام دهند.
برخی منهول ها دارای قطر کم هستند و در یک گروه قرار می گیرند و از این نوع در سیستم تصفیه فاضلاب فرعی استفاده می شود که در آن ها لوله ها باریک تر است و شدت جریان مسیل نیز کمتر است،تعداد لوله هایی که به این منهول متصل می شوند می تواند کم یا زیاد باشد.
گروه دیگری از منهول وجود دارد که برای اتصال لوله هایی با قطر بیشتر و جریان فاضلاب شدید تر به نسبت مورد قبلی مورد استفاده قرار می گیرد و جواب گوی مسیر های اصلی فاضلاب است،با این تفاوت که تعداد لوله های متصل به این پلی اتیلن باید محدود باشد.
منهول از چه متریالی ساخته می شود؟
این محصول را می توان از نظر جنسی که از آن می سازند به منهول بتنی که دارای دو نوع پیش ساخته و درجا می باشد و آجری و پلی اتیلنی تقسیم کرد.امروزه در سیستم فاضلاب پلی اتیلن به خاطر ویژگی های مناسبی که دارد جایگاه خود را پیدا کرده است و بتنی و آجری استفاده چندانی ندارد.در ادامه منهول پلی اتیلن را به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

منهول پلی اتیلن به صورت پیش ساخته مورد استفاده قرار  میگیرد،منهول پلی اتیلن دارای ساختار مناسبی می باشد،لایه درونی آن را به رنگ روشن ساخته اند تا به توان به راحتی داخل آنرا را دید و لایه خارجی آن کدر تر است تا در مقابل تابش مقاوم باشد.
منهول پلی اتیلن وزن بسیار مناسبی دارد و به راحتی می توان آن را به محل مورد نظر حمل کرد بدون این که هزینه زیادی برای جا به جایی منهول پلی اتیلن با ماشین های سنگین پرداخت که باعث شده است استفاده از منهول پلی اتیلن اقتصادی و آسان باشد و زمان کمتری را صرف آن کرد.
منهول پلی اتیلن دارای دو نوع است از نظر ابعاد آن، دارای قطر ۱۰۰۰ میلی متر و ارتفلع ۸۵ تا ۶۰۵ متر و  به ارتفاع ۸ تا ۱۲۰ متر و قطر کف ۱۲۰۰ میلی متر
در ساخت منهول پلی اتیلن از مواد زیر استفاده می شود:
پلی اتیلن گرید ۳۸۴۰
HDPE3840 و MDPE3840
HDPEو LIDPE گرید روتاری مولدینگ
  Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  سپتیک تانک - سپتیک تانک پلی اتیلن - سپتیک تانک فاضلاب - قیمت سپتیک تانک septic518 0 652 10-14-2017، 11:24 AM
Last Post: septic518

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)