• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 3.43 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: آگهی‌ برای دوستی های لحظه‌ای/«با من هستی،انتظار نداشته باش!»
حالت موضوعی
افرادی در شبکه های اجتماعی نه تنها به افراد دیگر پیشنهاد دوستی نمی‌دهند، بلکه عنوان می‌کنند تنها برای ساعت‌ی از زندگی روزمره خود نیاز به حضور فردی در زندگی‌شان دارند.

شاید در شبکه‌های اجتماعی میان آگهی های افراد! و کامنت هایشان به این موارد برخورد کرده باشید که اشخاصی نه تنها به افراد دیگر-چه جنس موافق و چه مخالف- پیشنهاد دوستی نمی‌دهند، بلکه عنوان می‌کنند تنها برای ساعت‌هایی از زندگی روزمره خود از قبیل صبح‌های جمعه برای کوهنوردی یا عصرها برای رفتن به سینما و تئاتر و یا حتی پیاده روی در خیابان‌ها در ساعتی مشخص به دنبال افراد پرانرژی و انرژی مثبت هستند!

یکی از این کامنت‌ها اینطور نوشته شده است:«دنبال یه دوست می گردم، یکی از بچه‌های ساکن تهران، برای راه رفتن، فیلم دیدن،گوش کردن، خندیدین، سکوت کردن ،یه ریز حرف زدن و یا هر کار معمول و غیر معمول دیگه و مهمه برام که توقعی هم نباشه.رابطه قرار نباشه انتظار ایجاد کنه.سن و جنسیت هم برام مهم نیست.تهران رو هم به خاطر جبر محل جغرافیای زندگی خودم انتخاب کردم. در ضمن خودم هم پسر هستم."

دکتر علیرضا آقا یوسفی، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور،روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در مورد این نوع تقاضا و ارتباط به خبرنگار برنا گفت:به نظر می‌رسد نوع نظام تربیتی در ایران باعث شده افراد از نظر پیدا کردن مسیر در دوستی‌ها دچار مشکل شده و در دوستی هایشان به بیراهه بروند.در همه جای دنیا لفظ دوست دختر و پسر به معنای نامزدی به کار می‌رود این در حالی است که در ایران این معنا از این کلمات تعبیر نمی شود. چنین دوستی هایی را در هیچ کجای دنیا به این معنا که در ایران است نداریم.

وی تصریح کرد: بیشتر افراد در این نوع دوستی‌ها می خواهند بی تعهد عمل کنند،معمولا این افراد که ایگونه تقاضاها را مطرح می کنند سنشان زیر 25 سال است چرا که در این مرحله شخصیت افراد هنوز شکل نگرفته و نمی دانند چگونه و با چه افرادی دوستی کنند.به طور نادر اتفاق می افتد که افراد با سنین بالاتر اقدام به اینچنین کاری کنند چرا که می گویند «دوست هر چه قدیمی‌تر، بهتر».

این روانشناس در مورد خصوصیت شخصیتی افرادی که اینگونه درخواست ها را مطرح می کنند ادامه داد:این افراد نمی دانند در زندگی به دنبال چه هستند و اینگونه رفتارها معمولا رفتار سالمی نیست و می تواند خطرناک و غیر سالم باشد. تاکید بر جنس مخالف بودن فردی که جستجو می شود معنادار است، البته حتی اگر در این تقاضاها نوع دوستی، هم جنس هم عنوان شود، من آن را توصیه نمی کنم چرا که افراد در جامعه ما از کودکی یاد نمی گیرند که چطور از خود دفاع کنند و چون در جامعه ما «نه»گفتن رایج نیست؛در برابر صحبت‌هایی که موافق آن نیستند نمی توانند نه بگویند.

وی در آخر گفت:چطور یک فرد می‌خواهد هر روز و هر چند وقت یکبار با فرد جدیدی آشنا بشود؛ در حالی که رفتار آدم های جدید با توجه به شناخت کمتر، غیر قابل پیش بینی بوده و رفتار آدم های جدید را نمی‌شود حدس زد. در حالی که رفتار دوستان قدیمی بنا بر تجربه، قابل پیش بینی است.این رفتارها مقداری نپخته است.
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ