• 41 Vote(s) - 2.66 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان مناسب برای تعویض ....... هوا
#1
    یکی از کاربردهای ....... هوا ، استفاده از ....... هوا برای موتور اتوموبیل است. این نوع ....... هوا از ورود ذرات و گرد و غبار به داخل سوخت اتومبیل جلوگیری می نماید. این امر موجب سوخت صحیح و کامل در خودرو می شود. بنابراین ....... هوا در اتومبیل بسیار مهم و موثر است و تاثیر مثبتی در کاهش مصرف سوخت در اتومبیل می شود. با توجه به ساختار ....... هوا، پس از مدتی استفاده، ....... هوا به دلیل جذب ذرات و گرد و غبار، مسدود خواهد شد. مسدود شدن ....... هوا موجب می شود تا سوخت اتومبیل ناقص بسوزد و در نتیجه مصرف سوخت بالا می رود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، نیاز به تعویض گاه به گاه ....... هوا وجود دارد.

    ....... هوا به مانند تمام تجهیزات و وسایل دارای یک عمر مفید است. زمانی که عمر مفید ....... هوا به اتمام می رسد باید اقدام به تعویض آن نماییم. در برخی مواقع بسته به نوع ....... هوا می توان درصورت مسدود شدن ....... هوا ، آن را شست و شو داد و مجددا مورد استفاده قرار داد اما برخی از انواع ....... هوا مانند ....... هوا کاغذی فاقد قابلیت شست و سو هستند و در نتیجه در صورت مسدود شدن باید آنها را تعویض کرد.

    زمان مناسب تعویض ....... هوا معمولا در هنگام خرید خودرو از طرف شرکت سازنده اعلام می شود اما به طور معمول لازم است بعد از طی مسافتی معادل 50 تا 100 کیلومتر، ....... هوا را تعویض کرد. البته زمان تعویض برای ....... هوا به عواملی نظیر شرایط آب و هوایی، میزان گرد و غبار موجود و آلودگی هوا بستگی دارد. در شرایط آلودگی بیشتر، عمرمفید ....... هوا به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. شرایط آب و هوایی مرطوب نیز موجب کاهش قابلیت ....... هوا خواهد شد. بنابراین در هنگام تعویض ....... هوا خودرو به این نکات توجه نمایید.


    زمان مناسب برای تعویض ....... هوا بخش دوم :
    ....... هوا در دستگاه ها و وسایل گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد زیادی دارد.بیشترین کاربرد ....... هوا در موتور خودرو است که اغلب افراد با آن آشنایی دارند و می دانند که ....... هوای خودرو باید مرتبا تعویض شود.اما برخی افراد از اهمیت این موضوع آگاهی کامل ندارند........ هوا مانند یک ماسک عمل می کند و ذرات گرد و غبار را به دام انداخته و از ورود ذرات به درون موتور خودرو جلوگیری می کند و موتور خودرو را تمیز نگه می دارد و به این ترتیب موجب عملکرد بهتر موتور خودرو می شود .علاوه بر آن ....... هوای باعث کاهش مصرف سوخت خودرو می شود.در موتور خودرو سیستم خود تمیز کننده ای وجود ندارد بنابراین لازم است از ....... هوا برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به درون موتور خودرو استفاده شود و این ....... هوا باید پس از مدتی تعویض شود.اگر موتور خودرو بدون ....... هوا کار کند در مدت زمان بسیار کم فضای درون موتور خودرو پر از گرد و غبار و آشغال می شود و مواد شیمیایی وارد فضای موتور می شود و به این ترتیب کارکرد موتور خودرو را دچار مشکل می کند و برای تمیز کردن آن هزینه زیادی باید پرداخت شود و علاوه بر آن این امر راندمان موتور را کاهش می دهد.
    بازه زمانی تعویض ....... هوای خودرو به عواملی مانند اینکه خودرو در چه محیط هایی کار کرده است و چند کیلومتر کار کرده است و در چه محیط هایی پارک بوده است بستگی دارد بنابراین زمان تعویض ....... هوا در خودرو با توجه به این شرایط متفاوت است و حداقل هر یک سال باید ....... هوای خودرو تعویض شود تا به بیشترین عملکرد و بیشترین کارکرد خودرو دست یافت........ هوای خودروهایی که در مناطق پر گرد و خاک کار می کنند باید سریع تر تعویض شوند.و به طور کلی هر چند ماه یک بار باید ....... هوای خودرو چک شود و در صورت نیاز تعویض شود.
    چک کردن ....... هوای خودرو بسیار راحت است و در اغلب خودرو ها با دست قابل باز کردن و چک کردن است و در خودروهای کمی دستیابی و چک کردن ....... هوا نیاز به آچار دارد.برای چک کردن ....... هوای خودرو ابتدا درپوش ....... هوا باید باز شود و سپس ....... هوا از محفظه خود خارج می شود،پس از اینکه ....... هوا را از محفظه خود بیرون آوردیم آن را در مقابل یک منبع نور قرار می دهیم و اگر ....... هوا اجازه عبور مقداری نور از خود را بدهد هنوز می تواند کار کند و نیاز به تعویض ندارد اما در صورتی که ....... هوا تیره و مات باشد نشان دهنده کثیف بودن ....... هوا است و باید تعویض شود.به طور کلی تعویض ....... هوای خودرو کار دشواری نیست و در چند مرحله با باز کردن درب محفظه ....... هوا و خارج کردن ....... هوای قدیمی و جایگزین کردن ....... هوای جدید و در نهایت بستن درب محفظه ....... هوا به راحتی می توان ....... هوا را تعویض کرد.
    برخی از ....... های هوا مادام العمر هستند و نیاز به تعویض ندارند و پس از چند ماه با انجام همین مراحل می توان ....... هوا را بیرون آورد و تمیز کرد و مجددا در جای خود قرار داد.برای تمیز کردن
....... هوا ابتدا گرد و غبار جمع شده روی ....... هوا را تمیز می کنیم،از مواد شوینده و تمیز کننده استفاده می کنیم،....... هوا را شسته و آبکشی می کنیم،....... هوا را خشک کرده و روغنکاری می کنیم و سپس در جای خود قرار می دهیم.
    تعویض ....... هوای خودرو یکی از بهترین راه ها برای کاهش مصرف سوخت خودرو و عملکرد بهتر موتور خودرو است.منبع:
....... هوا
  Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  درمان ایمپلنت برای افراد دیابتی samasori 0 470 07-15-2018، 03:38 PM
Last Post: samasori
  زمان مناسب برای تعویض ....... هوا poooran 0 578 05-29-2018، 02:43 PM
Last Post: poooran
  ورق گالوانیزه برای هدایت هوا fazifatemi 0 545 05-14-2018، 04:17 PM
Last Post: fazifatemi
  زمان مناسب برای تعویض ....... هوا panizan 0 484 04-17-2018، 04:40 PM
Last Post: panizan
  نکاتی برای خرید ....... هوای خودرو panizan 0 511 04-17-2018، 04:35 PM
Last Post: panizan
  ورق گالوانیزه برای هدایت هوا panizan 0 461 04-17-2018، 04:22 PM
Last Post: panizan
  برای بررسی آلومینیم و آلیاژهای آن asma.daneshjo 0 900 10-18-2017، 11:22 AM
Last Post: asma.daneshjo
  هشدار دانشمندان : برای مقابله با بیگانگان فضایی Amin_Mansouri 0 2,281 12-13-2012، 01:45 AM
Last Post: Amin_Mansouri
  مورچه‌ها و ميليون‌ها سال استفاده از الگوریتم اینترنت برای یافتن آذوقه Kei armin 0 2,243 09-03-2012، 05:59 PM
Last Post: Kei armin
  7 راه برای خواندن ذهن افراد meisam1376 3 4,492 01-23-2012، 08:42 PM
Last Post: Amin_Mansouri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)