• 85 Vote(s) - 2.32 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای خرید آنلاین فرش ماشینی
#1
فرش ماشینی حدود ۵۰ سال پیش وارد کشور عزیزمان ایران گردید. به دلیل استقاده بالای مردم از قالی و قیمت بالای فرش دستباف، استقبال از این نوع فرش به طور شگفت انگیزی بالا رفت و این عامل باعث شد تولید فرش ماشینی در دهه ۶۰ خورشیدی به بالاترین میزان خود برسد. در این سال ها کارخانه های تولید فرش ماشینی زیادی تاسیس گردید که از جمله این کارخانه ها می توان به کارخانه فرش خاطره کاشان، فرش ستاره کویر یزد، نگین مشهد، فرش فرهی، فرش پاتریس،فرش زمرد مشهد، فرش ساوین و قالی سلیمان اشاره کرد. این کارخانه ها شروع به ارائه تولیدات خود به بازار داخلی کردند و همان گونه که گفته شد این خريد فرش ماشيني فرش های ماشینی به دلیل قیمت مناسب و شباهت زیاد به فرش دستباف خیلی زود مورد استقبال مردم قرارگرفت.


برای خرید آنلاین فرش ماشینی نکاتی وجود دارد که قبل از خرید باید نسبت به آن اطلاعات کافی داشته باشیم. فرش ماشینی علاوه بر مشخصات ظاهری از نکات فنی بسیاری برخوردار است که اطلاع کامل از آن موجب می شود خرید مناسبی داشته باشیم. با گروه فرش مرداس همراه باشید تا شما را با نکات خرید آنلاین فرش ماشینی آشنا کنیم .
اندازه*گیری فرش


قبل از مراجعه برای خرید آنلاین فرش ماشینی، اولین گام داشتن اندازه های دقیق فضای منزل است. می*توانید از یک برگه کاغذ استفاده کنید و نقشه*ی تقریبی فضای خالی کف منزل را روی آن ترسیم کنید. یادداشت کردن متراژ جهت*های مختلف روی کاغذ و یادداشت کردن محل ستون*های احتمالی یا لوازم منزل مانند مبلمان که قرار است در همین فضا قرار بگیرند، در هنگام خرید فرش ماشینی یاری*رسان خواهد بود.
محیط


برخی محیط *ها ممکن است شرایط خاصی داشته باشند و تمامی جنس*های فرش برای آن محیط مناسب نباشند. برای مثال محیط*هایی با رطوبت بالا یا محیط*هایی که رفت و آمد در آن با کفش صورت می*گیرد یا محیط*هایی که نور خورشید به صورت مستمر در حال تابش است، فرش*هایی با الیاف مناسب نیاز دارند. بنابراین در مورد محلی که می*خواهید فرش را در آن پهن کنید اطلاعات کافی داشته باشید.
عمر فرش ماشینی


فرش ماشینی با الیاف مختلفی تولید و ارائه می*شوند. هر نوع نخ بسته به نوع الیاف آن می*تواند در عمر فرش موثر باشد. بنابراین خوب است پیش از خرید فرش ماشینی، تصمیم گیری جهت مدت زمانی که می*خواهید از فرش استفاده کنید را به انجام برسانید.


به طور کلی فرش*هایی با جنس اکریلیک و پشم عمر زیادی دارند و فرش*های با جنس پلی*استر و پلی*پروپیلن عمر کوتاه*تر و قیمت کمتری نیز دارند.
رنگ زمینه*ی فرش


فرش ماشینی


با گذشت زمان، سلیقه*ی عمومی در انتخاب رنگی خاص برای دکوراسیون یا کفپوش تغییر می*کند. این تغییر سلیقه گاهی ممکن است با اشکال*هایی همراه باشد. به عبارت دیگر گاهی ممکن است فرش*هایی با زمینه*های روشن مورد پسند عام قرار بگیرند ولی این رنگ برای برخی مصارف به ویژه خانواده*هایی با رفت و آمد زیاد یا خانواده*هایی با فرزند کوچک مناسب نباشد. انتخاب فرشی با رنگ زمینه*ی مناسب یا با نقشه*ای پر تراکم یا کم تراکم گزینه*ی دیگری است که می*بایست در موردش تصمیم*گیری کنید.


از طرف دیگر فرش*هایی با زمینه*ی تیره ممکن است گرد و خاک و پرزهای ایجاد شده را بیشتر نمایان *کنند و نیاز به جارو کردن آن*ها نیز بیشتر است.
طرح فرش ماشینی


فرش*های ماشینی علاوه بر طرح*های سنتی در طرح*های مدرن نیز تولید و عرضه می*شوند. انتخاب فرشی با طرح سنتی یا مدرن گام نخست است. چنانچه قصد خرید فرشی با طرح سنتی و شبیه فرش دستباف را داشته باشید گزینه*های متنوعی در پیش روی شما قرار خواهند گرفت. برای مثال فرش*های بدون ترنج( گل بزرگ در مرکز قالی ) سبب بزرگتر جلوه دادن فضا خواهند شد. فرش*هایی با نقشه*ی پرتراکم در طرف دیگر فضا را کوچکتر نشان خواهند داد


اگر قصد خرید آنلاین فرش با نقشه مدرن را داشته باشید، طرح*ها و رنگ*های بسیار متنوعی پیش روی شما خواهند بود. از طرح*های هنری و با رنگ*های شاد گرفته تا طرح*های ساده و هندسی.
جنس فرش ماشینی


فرش*های ماشینی با جنس*های متنوعی تولید می*شوند که هر یک ویژگی*های خاصی دارند. برای مثال برخی از جنس*های فرش ممکن است اندکی پرز ایجاد کنند که ممکن است برای بیماران تنفسی مناسب نباشد. ممکن است بخواهید از فرش ماشینی با جنس پشم استفاده کنید. این جنس شباهت زیادی به فرش دستباف دارد ولی قیمت آن به نسبت سایر جنس*های موجود اندکی بیشتر است. جنس پلی*پروپیلن اگرچه قیمت کمتری دارد ولی عمر و دوام آن نیز کمتر است و برای محل*هایی مانند آشپزخانه یا محل*های پر رفت و آمد مناسب است
پرزدهی فرش


انواع الیاف بسته به نوع، کیفیت و پردازش*های صورت*گرفته روی آن مانند هیت* ست کردن در پرزدهی موثر هستند. الیاف BCF( بی سی اف ) به دلیل پیوسته بودن، مناسب*ترین فرش*ها برای استفاده*هایی هستند که عدم پرزدهی از اهمیت زیادی برخوردار است. در انواع الیافی که پرزدهی دارند، کیفیت و طول الیاف عامل مهم دیگر است. طول الیاف هر چه بیشتر باشد، نخ تولید*شده استحکام و کیفیت بیشتری خواهد داشت و در نتیجه پرزدهی و کیفیت فرش ماشینی نیز تحت تاثیر مستقیم قرار خواهد گرفت.
کیفیت فرش ماشینی


فرش*های ماشینی هرچند با جنس یکسان، کیفیت متفاوتی دارند. برای مثال فرش*هایی با جنس اکریلیک که در کشورمان متداول هستند، از الیافی با طول متفاوت با قیمت*های متفاوت تولید می*شوند. هر چه طول الیاف اکریلیک بیشتر باشد، مقدار پرزدهی این نوع جنس کمتر می*شود. الیاف ارزان *قیمت و کوتاه اکریلیک گزینه*ی مناسبی برای تولید فرش ماشینی نیستند. حتی در جنس*هایی ظاهرا مشابه، فرآیند با کیفیت متفاوت در مرحله*ی پرداخت می*تواند کیفیت فرش را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین سعی کنید پیش از خرید فرش ماشینی با پرس و جو، تولید کنندگان معتبر را شناسایی کنید.
نرمی فرش – تراکم، شانه


هر چه تراکم و شانه فرش بیشتر باشد، فرش ریزبافت*تر و از طرف دیگر فشرده*تر و سخت*تر می*شود. برای اتاق کودکان بهتر است از فرش*هایی با تراکم کمتر و نرمی بیشتر استفاده کنید. فرش*هایی با نخ هیت*ست به دلیل مجعدبودن نرم*تر هستند و از انواع فرش که با نخ*های هیت*ست بافته شده باشند برای محل*هایی مانند اتاق کودکان می*توانید استفاده نمایید.


عامل دیگری که در نرمی یا سختی فرش موثر است، نوع الیاف آن است. برخی الیاف انعطاف*پذیری بیشتری دارند و برخی سخت*تر هستند.


دوستان امیدوارم در این مطلب نکات لازم در خصوص خرید آنلاین فرش ماشینی را دریافت کرده باشید و بتوانید خرید مفید و منحصر به فردی داشته باشید .منبع:فرش ماشيني 
  Reply
#2
https://imerdas.com :این فروشگاه آنلاین فرش خدماتش عالیه
  Reply
#3
من خرید اینترنتی فرش کودک داشتم برای اتاق پسرم و واقعا هم از طرحش هم از کیفیتش راضی بودم و ترسم از خرید اینترنتی ریخت به شمام پیشنهاد میدم امتحان کنید
  Reply
#4
خیلی خوبه که تو ایران هم مثل کشورهای دیگه میشه خرید اینترنتی فرش ماشینی انجام داد
  Reply
#5
من میخوام یه فرش گلیم بخرم جاییو میشناسید فروشگاه معتبر اینترنتی به جز دیجی؟
  Reply
#6
ولی من فرش گبه پلی استر دارم کیفیتش حتی از فرش کلاسیکام که جنسش آکریلیکه هم بهتره
  Reply
#7
من چند روز پیشا این مطلبو خوندم بعد گفتم یه بار امتخان کنم .رفتم یه خرید اینترنتی فرش گرد کردم هنوز به دستم نرسیده ولی خیلی دوستدارم زود بیاد ببینم تو خونم چه شکلی میشه امیدوارم راضی باشم
  Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  راهنمای ایمنی در سمپاشی samasori 0 1,619 07-15-2018، 03:22 PM
Last Post: samasori
  نکاتی برای خرید ....... هوای خودرو panizan 0 929 04-17-2018، 04:35 PM
Last Post: panizan
  راهنمای خرید تلسکوپ Amin_Mansouri 0 2,852 12-23-2012، 01:10 AM
Last Post: Amin_Mansouri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './pxramin_parsii/mybb_threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('13827')