• 32 Vote(s) - 2.88 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تا حدود دو ماه دیگر// اپلیکیشن اتحادیه تعمیرکاران خودرو رونمایی می‌شود
#1
اتوپارت پرس: رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اعلام کرد: «اپلیکیشن اتحادیه تعمیرکاران با نام اتو-اَپ، به زودی رونمایی می‌شود و هموطنان به محض ورود به اپلیکیشن اتحادیه، قادر به رویت و شناسایی نزدیک‌ترین تعمیرگاه‌های مجوزدار سطح شهر تهران خواهند بود.
علیرضا نیک‌آیین درخصوص وضعیت انبارهای لوازم یدکی اظهار داشت: «موجودی قطعات یدکی در بازار، موجودی پنهانی بوده و نمی‌توان آن را تخمین زد. افزایش قیمت خودرو از سوی خودروسازان بر روی قیمت قطعات یدکی تاثیرگذار بوده و ممکن است در روزهای آتی نیز قیمت‌ها مجددا تغییر یابد. برای جلوگیری از رشد قیمت، بهترین روش این است که جنس‌های وارد شده به کشور ترخیص و به بازار وارد شوند تا تاثیر مثبتی بر بازار داشته باشد.
وی درخصوص خودروهایی که این روزها به دلیل کمبود قطعات با مشکل تعمیرات مواجه می‌شوند، گفت: «قطعات خودروهای داخلی که در سایپا و ایران خودرو در حال تولید هستند به طور نسبی در بازار به شکل اصلی و تقلبی موجود بوده و در این بخش، مشکل چندانی وجود ندارد. اما درخصوص قطعات خودروهای خاص و خودروهای جدیدی که خودروسازان وارد کرده‌اند مشکل وجود دارد و بعضی از قطعات این دسته از خودروها نایاب است.»
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو افزود: «در حوزه خودروهای سواری گران قیمت از خانواده ب‌ام‌و، بنز و پورشه و همچنین خانواده رنو به لحاظ قطعات یدکی مشکل وجود دارد.»
نیک‌آیین درخصوص دلایل نارضایتی احتمالی مردم پس از مراجعه به تعمیرگاه‌ها گفت: «در این زمینه، آمار دقیقی در دست ندارم اما با توجه به شکایات پذیرش شده، آمار مراکز بدون مجوز که آموزش لازم را ندیده و از *****لازم دولتی عبور نکرده‌اند فراوان است. مراکز بدون مجوز که به دلیل فقدان دانش فنی و تخصصی این حوزه، موجب صدمه و خسارت مالی شده‌اند از نظر شکایات وارده در صدر جدول قرار دارند.»
وی افزود: «مقام دوم شکایات مربوط به قطعات تقلبی است. اکثر مواقع بر اثر اصرار مالکین خودرو برای تعمیرات غیر استاندارد به دلیل ناتوانی در تامین بودجه کافی برای تعمیرات، مشکلاتی در تعمیر خودرو ایجاد می شود.»
وی درخصوص نحوه تشخیص تعمیرگاه‌های دارای مجوز گفت: «یک تعمیرکار دارای مجوز موظف است جواز خود را در معرض دید قرار دهد. ضمن آنکه اپلیکیشنی که جدیدا اتحادیه تهیه کرده است تمام آدرس‌ها را در خود جای خواهد داد و تقریبا تا 45روز آینده، اپلیکیشنی که تعمیرگاه‌های مجوزدار سطح شهر تهران در آن مشخص شده است رونمایی خواهد شد تا مردم به محض ورود به اپلیکیشن اتحادیه، قادر به رویت و شناسایی نزدیک ترین تعمیرگاه مجاز باشند.»
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو درخصوص نظارت بر تعمیرگاه‌ها گفت: «اتحادیه 150 نفر بازرس و حدود 35 کارشناس دارد. مناطق مختلف شهر قسمت‌بندی شده و مسئولیت هر بخش با تعدادی از بازرسان بوده که مرتبا از آن مناظق بازدید داشته و در این بازدیدها به دنبال مراکز بدون مجوز هستند که ضمن شناسایی آنها، اخطار و اخطار پلمپ داده می شود.»
نیک‌آیین افزود: «خوشبختانه اداره اماکن ناجا همکاری بسیار خوبی با اتحادیه دارد و به محض اعلام اتحادیه، برخورد قانونی از سوی اماکن انجام می‌شود. برای این دسته از تعمیرکاران، در اتحادیه پرونده تشکیل داده می‌شود و ضمن دریافت آموزش‌های لازم و اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد، سایر مراحل اخذ جواز طی می‌شود.»
وی درخصوص آموزش‌های فنی تعمیرکاران گفت: «آموزش‌های تئوری و عملی برای تعمیرکاران وجود دارد. در حال حاضر طی تفاهمی که اتحادیه تعمیرکاران با سازمان فنی‌حرفه‌ای داشته، از مدرسین فنی‌حرفه‌ای برای تدریس و آموزش و نیز از مراکز فنی‌حرفه‌ای که تجهیزات لازم آموزش مانند موتورهای برش خورده و خودروهای برش خورده را دارا هستند برای آغاز آموزش های جدید استفاده خواهد شد.»
به گفته وی، آموزش‌ها در سه بخش انجام می‌شود؛ یک نوع آموزش‌هایی است که برای دریافت جواز کسب صورت می‌گیرد. دیگری، دوره‌هایی است که با فنی‌حرفه‌ای آغاز خواهد شد و آموزش‌های دیگر، دوره‌های تخصصی‌ای هستند که در حال اجرا است؛ مثل تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک و تعمیر توربو شارژها، زیرا اخیرا خودروهای زیادی مجهز به توربوشارژ شده و این مسائل در اتحادیه در حال تدریس است.
  Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  دفاع مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از دپوی ۳۰۰۰کانتینر قطعات خودرو youka 0 444 03-02-2019، 03:11 PM
Last Post: youka
  لوازم یدکی خودرو طی ۱۵روز ۱۰درصد گران شد youka 0 322 02-28-2019، 10:53 PM
Last Post: youka
  سرپرست سازمان توسعه تجارت؛ واردات قطعات خودرو هیچ محدودیتی ندارد youka 0 253 02-27-2019، 03:08 PM
Last Post: youka
  رسوب ۶ ماهه ۳۰۰۰ کانتینر قطعات خودرو در منطقه آزاد چابهار youka 0 264 02-26-2019، 03:29 PM
Last Post: youka
  کمبود باتری خودرو در بازار شب عید نداریم youka 0 240 02-25-2019، 07:19 PM
Last Post: youka
  جلسه ویژه مجلس با وزیر صنعت و مدیران سایپا و ایران‌خودرو youka 0 248 02-24-2019، 05:59 PM
Last Post: youka
  مالک امداد خودرو قلابی با ۳۰۰شاکی پس از ۴سال دستگیر شد youka 0 221 02-24-2019، 03:49 PM
Last Post: youka
  ایران خودرو و سایپا تا پایان سال هر روز فروش فوری دارند youka 0 227 02-23-2019، 05:43 PM
Last Post: youka
  راه‌حل پیشنهادی نوسازی ناوگان خودرو سنگین؛ خودروهای سنگین ۵ساله اروپایی وارد کنیم youka 0 333 02-23-2019، 01:34 PM
Last Post: youka
  آنچه درباره روغن هیدرولیک خودرو باید بدانید youka 0 243 02-23-2019، 11:00 AM
Last Post: youka

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)