• 93 Vote(s) - 2.77 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پردازشگری 16 هسته ای برروی ایکس باکس 720
#1
طبق اعلام مایکروسافت به زمان معرفی نسل بعدی ایکس باکس زمان تقریبا زیادی باقی مانده است، اما Xbox World اعلام کرد که نسل بعدی کنسول ایکس باکس دارای پردازنده ای ۱۶ هسته ای خواهد بود. طبق اعلام این منبع، پردازشگر ۱۶ هسته ای IBM برروی آن نصب خواهد شد و طبق اخباری که قبلا بگوش رسیده است ایکس باکس بعدی در سال آینده میلادی معرفی خواهد شد. Xbox World در این مورد اعلام کرد:
Quote:
این یک مقدار غیر قابل باور برای قرار دادن در بخش تامین قدرت یک کنسول بازی است.
همانطور که متوجه شدید ظاهرا این خبر بسیار عجیب می باشد. حال سئوال اینجاست که چطور این قدرت پردازنده مورد استفاده قرار می گیرد؟ حتی برروی پی سی ها، جدیدترین بازیها به سختی از ۴ هسته پروسسور استفاده می کنند و این درحالی است که پروسسورهای ۶ و ۸ هسته ای نیز به راحتی در دسترس می باشند. اما چرا ۱۶ هسته ای؟
کارشناسان در همین زمینه اعتقاد دارند که بازار کنسول های بازی متفاوت است و در این صنعت نوآوری های نرم افزاری بسیاری در مورد بازیها اتفاق می افتد، به همین دلیل شاید امروزه ۱۶ هسته موضوعی عجیب و غریب به نظر برسد، اما می توان حدس زد که این قابلیت در آینده مورد استفاده قرار گیرد، مخصوصا در مورد نسخه ای از کنسول های بازی که ممکن است حداقل برای یک دهه در بازار باشند.
اما سئوالات دیگری در این زمینه همچنان مطرح است. در صورت استفاده از پردازشگری ۱۶ هسته ای، قیمت آن به چه صورتی خواهد بود؟ آیا بهتر نبود تا قدرت GPU و حتی مموری در آن اضافه شود تا پردازشگر اصلی؟ البته این نکته را هم فراموش نکنیم که همگی علاقمند به داشتن پروسسوری با هسته بیشتر، قدرت گرافیکی بسیار بالا و تعداد زیادی مموری هستیم.
ubergizmo
  Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './pxramin_parsii/mybb_threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('2192')