• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 12 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: شارژ نشدن باتری لپ تاپ
حالت موضوعی
سلام خسته نباشید چند روزی هسته متوجه شدم باتری لپ تاپ اصلا شارژ نمیشه
نمیدونم مشکل باتری خراب شده یا تنظیمات لپ تاپ دستکاری شده؟
[عکس: 17724827440802466846.png]

پاسخ
برق روی نوت بوکت میره ؟
چه بلایی سر این نوت بوک اووردی؟
وقتی باطری جدا میکنی چی؟
ربطی به تنظیمات نداره
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
(08-19-2013، 09:41 AM)'Amin_Mansouri' نوشته: برق روی نوت بوکت میره ؟
چه بلایی سر این نوت بوک اووردی؟
وقتی باطری جدا میکنی چی؟
ربطی به تنظیمات نداره

والا اگر برق نمیرفت که با شارژر روشن نمیشد که !
والا بلایی سرش نیوردم فقط میدونم زیاد باهش کار میکنم از هفت صبح تا 12 شب که اونم 12 تا هفت صبح خاموش نمیکنم تو حالت hibernate میذارم که صبح 7 روشن بشه خودش

وقتی باتری جدا میکنم اتفاق خاصی نمی یوفته چون شارژر بهش وصله !

البته دو سه بار باتری در اوردم دوباره زدم نوشت 96 درصد شارژ داره !!!
[عکس: 45144671977245716085.jpg]

پاسخ
وقتی شارژرو جدا میکنی واسه چند ساعت باطری داری ؟

گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
(08-19-2013، 10:34 AM)'Amin_Mansouri' نوشته: وقتی شارژرو جدا میکنی واسه چند ساعت باطری داری ؟

فکر کنم درست شده
البته باتری از قبل ضعیف هسته !
الان فول شارژ باشه حدودا 45 دقیقه کار میکنه

پاسخ
موقعی که به برق وصله لپ تاپ حتما" باتری رو بردار چون عمر باتری رو کم می کنه. بعدشم که Hibernate برای مدت زمان کوتاه خوبه برای مدت زیاد مثل 7 ساعت که شما استفاده می کنی خوب نیست ... البته مشکل خاصی نداره ولی بهتره خاموش کنی!
این تاپیکم بخون خالی از لطف نیست.

موفق باشید
باید حرف زورو نشنوم کر شم فقط -- تو نه رفیق ریگی نیست به کفشم نترس

نه ، نه من تروریست نیستم -- من رو کاغذ می بازم ولی تئوری نیستم

باید دردای دلمو و تو دلم چال کنم -- تا چشمای من یه روزی  یهویی خیس  شن

پاسخ
(08-19-2013، 11:55 AM)'Kei armin' نوشته: موقعی که به برق وصله لپ تاپ حتما" باتری رو بردار چون عمر باتری رو کم می کنه. بعدشم که Hibernate برای مدت زمان کوتاه خوبه برای مدت زیاد مثل 7 ساعت که شما استفاده می کنی خوب نیست ... البته مشکل خاصی نداره ولی بهتره خاموش کنی!
این تاپیکم بخون خالی از لطف نیست.

موفق باشید

اوایل که لپ تاپ خریده بودم از این مورد اطلاع نداشتم همیشه باتری رو لپ تاپ بود که ضعیف شد
الانم چون هرچی گشتم یه نرم افزار درستی پیدا نکردم که ساعت 12 لپ تاپ خاموش بشه shut down و ساعت 7 روشن بشه برای اینه فقط یه نرم افزار بنام
Auto Power-on & Shut-down
پیدا کردم که اونم نباید 12 لپ تاپ shut down بشه باید تو حالت Hibernate بره و 7 اجرا بشه

چون نیازه حتما ساعت 7 صبح اجرا بشه شما نرم افزاری میشناسین که shut down بکنه و 7 روشن بشه؟

راستی مدل باتری رو کجا بفهمم که بدونم وقتی از لپ تاپ درش میارم باید بذارم خالی بشه یا نه؟

پاسخ
نرم افزاری که اینکارو بکنه نیست چون وقتی سیستم خاموش بشه دیگه نرم افزاری تو رم نیست که کاری بخواد بکنه اما اگه برید تو تنظیمات بایوس ممکنه قابلیت روشن شدن خودکار در زمان معین داشته باشه تو نت روش کار رو می تونید پیدا کنین.
(البته این دلیل که شب ساعت 12 خاموش بشه و 7 روشن بشه رو من نمی گیرم هدف از این کار چیه ...)

اون جمله آخرتون رو هم اگه منظورتون اطلاعات لپ تاپ می تونین اینو گوگل کنین : LaptopModel spec که بجای LaptopModel اسم مدل لپ تاپ باید باشه ولی اون واسه اجناس اصله تو ایران اکثر چینی هستن ولی تو Digikala هم می تونین نگاه کنین.
کلا" باتری رو موقعی استفاده کنین که می خواین جایی ببرید و خاصیت قابل حمل و اینا

موفق باشید

پاسخ
والا هر چی تو تنظیمات بایوس گشتم چیزی در رابطه با روشن کردن سیستم در زمان معین ندیدم

با آپدیت کردن بایوس امکان دارد این گزینه هم بیاد؟و اینکه چطور بایوس آپدیت کنم؟
(دلیل روشن شدن لپ تاپ ساعت هفت هم اینه که نیازه یه سری برنامه که نوشتم ساعت 7 به بعد حتما اجرا بشن)

باتری بخوام استفاده نکنم کامل بذارم شارژش خالی بشه بردارم یا پر یا نصفه؟

مدل لپ تاپ asus k53sv هسته رم 8 گرافیک 2 سی پی یو 7

پاسخ
درود

من فکر کردم شاید اونقدرها هم ضروری نباشه و نمی دونم واسه اینکه حسش نیست سیستم و روشن خاموش کنی داری با نرم افزار زمان بندی می کنی ولی اگه این طوریه مشکلی نیست. در ضمن Hibernate همون طور که گفتم مشکلی نداره و کار شما رو سیو می کنه و سیستم رو خاموش می کنه و موقعی که روشن می کنی اون اطلاعات رو لود می کنه.پس باهمون برنامه کار کن مشکلی نداره.

در مورد باطری هم بستگی به نوع باتری داره ولی باتری نباید مدت زمان طولانی شارژ شده بمونه یعنی شارژ کنی بذاری اونور هر موقع لازم شد استفاده کنی عمر باتری رو میاره پایین.بعدشم که سعی کن باطری هیچ وقت 0 نشه.الان که شما داری کاری می کنی تو خونه موقعی که به برق میزنی باطری رو دربیار با شارژ دوروبر نصف ولی مدت زمان زیادی باطری رو نذار بمونه و هر یک دو هفته باهاش کار کن.پاک کردن لنزهای باطری با الکل هم می تونه روند شارژش رو بهتر کنه.ضمنا" باطری که شارژ کامل داره بیشتر از 3 هفته نباید بمونه.

پاسخ