• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 2.64 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: تعیین نوع فونت در html
حالت موضوعی
سلام خدمت دوستان

می خواستم یک فایل html را در وب ویو لود کنم و نوع فونتش را هم تعیین کردم ولی در آندروید 4 نوع فونت کار نمی کند و از فونت پیش فرض آندروید استفاده می شود.

می خواستم ببینم چه طوری می توانم این مشکل را حل کنم. من می خواهم یک فایل html داشته باشم و آن را در وب ویو لود کنم که تیتر آن فونت و رنگ و سایز خاص داشته باشه و چند پاراگراف متن هم داشت باشم که آن ها هم رنگ و فونت و سایز خاص داشته باشد و در آندروید 4 هم کار کند.

ممنون

پاسخ
با سلام
اصلا ربطی به اندروید 2 3 یا 4 نداره
کارش WebView لود کردن صفحه است نه چیز دیگه
شما کد html بنویسید استایل بدید بعد توی وب ویو لود کنید
میتونید از کد زیر استفاده و فایل رو لود کنیدHTML = File.GetText(File.DirRootExternal, "html.htm")

WebView1.LoadHtml(HTML)

کامپیوتر دانشجو
آموزگار کامپیوتر
دانش هر کس در گروی تلاش اوست
www.iranapp.org

پاسخ
بسیار ممنون از شما که توجه کردید

آقا شما می شود یک سمپل قرار بدهید آخه من با خود کدهای html استایل را طراحی کردم ولی فونت ها را در آندروید 4 نمایش نمی دهد و از یک فونت پیش فرض استفاده می کند شما خودت امتحان کن اگه جواب می دهد به ما هم آموزش بده ممنون می شوم

با تشکر از شما به خاطر توجه تان

پاسخ
باسلام چطور میشه  در webview  فارسی نویسی  زمانی که راست به چپ می کنیم  نوشته ها از چپ باید بخونیم بجای  از راست  البته در برخی نسخه ها مثلا" در نسخه 2.2 

پاسخ
چیزی که تو سایت basic4ppc.com گذاشتن اینکه میگه باید برای فایل html یه استایل تعریف کنی حالا تو یه فایل CSS جدا که به فایل html لینک داده بشه یا میتونه داخل خود فایل html تعریف بشه به این شکل:

کد:
<style> @font-face {font-family:" my font"; src:url(file:///android_asset/my font.ttf) } body {font-family:"my font";} div {font-family:"my font";} </style>

اگه دیدین کار نمیکنه آدرس رو تغییر بدین یا داخل " " بذارینش شما به این روش میتونین هر چند تا فونت خاص که میخوایین میتونین برای فایل html تعریف کنین و این کدها به خوبی در کامپیوتر اجرا میشه البته برای درست اجرا شدن تو کامپیوتر باید آدرس فایل فونت به اون شکل نباشه و باید مثل آدرس دهی معمولی که برای فایلها و پوشه ها استفاده میکنین باشه تا نتیجش رو ببینین ولی آدرسی که من بالا نوشتم برای اون برنامه اندروید استفاده میشه این کد رو باید تو داخل قسمت

کد:
<head> </head>

کپی کنین
حالا اجراش کنین انشاا... که نتیجه بده ما رو هم از نتیجش بیخبر نذارین

(08-27-2013، 11:04 AM)'mhr74' نوشته: درود خدمت دوستان

می خواستم یک فایل html را در وب ویو لود کنم و نوع فونتش را هم تعیین کردم ولی در آندروید 4 نوع فونت کار نمی کند و از فونت پیش فرض آندروید استفاده می شود.

می خواستم ببینم چه طوری می توانم این مشکل را حل کنم. من می خواهم یک فایل html داشته باشم و آن را در وب ویو لود کنم که تیتر آن فونت و رنگ و سایز خاص داشته باشه و چند پاراگراف متن هم داشت باشم که آن ها هم رنگ و فونت و سایز خاص داشته باشد و در آندروید 4 هم کار کند.

سپاسگزار

چیزی که تو سایت basic4ppc.com گذاشتن اینکه میگن باید برای فایل html یه استایل تعریف کنی حالا تو یه فایل CSS جدا که به فایل html لینک داده بشه یا میتونه داخل خود فایل html تعریف بشه به این شکل:
کد:
کد:
<style> @font-face {font-family:" my font"; src:url(file:///android_asset/my font.ttf) } body {font-family:"my font";} div {font-family:"my font";} </style>

اگه دیدین کار نمیکنه آدرس رو تغییر بدین یا داخل " " بذارینش شما به این روش میتونین هر چند تا فونت خاص که میخوایین میتونین برای فایل html تعریف کنین و این کدها به خوبی در کامپیوتر اجرا میشه البته برای درست اجرا شدن تو کامپیوتر باید آدرس فایل فونت به اون شکل نباشه و باید مثل آدرس دهی معمولی که برای فایلها و پوشه ها استفاده میکنین باشه تا نتیجش رو ببینین ولی آدرسی که من بالا نوشتم برای اون برنامه اندروید استفاده میشه این کد رو باید تو داخل قسمت
کد:
کد:
<head> </head>

کپی کنین
حالا اجراش کنین انشاا... که نتیجه بده ما رو هم از نتیجش بیخبر نذارین

پاسخ
متشکرم

پاسخ