• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 13 رای - 2.62 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: تجربه سفر به انتالیا
حالت موضوعی
تجربه سفر به انتالیا
راهنمای سفر به انتالیا

چند مدت پیش حال خوبی نداشتم قرار شد یک سفر به ترکیه شهر انتالیا بریم و از وضعیتش خبر داشته باشیم.
برای سفر از تهران اقدام کردم چون که هزینه های آژانس های شیراز به علت رقابتی نبودن بیش از حد بالاست.

با ماشین رفتم تهران , ماشینم گذاشتم خونه داداشم و به یکی از آژانس های مسافرتی سر زدیم.

هتل های مختلفی با قیمت های بسیار ارزانی میبینید مثل هتل های bb و all و uall
انواع اقامت در هتل عبارتند از:
1- Only Room  یا O.R:   (اقامت )  یعنی اتاق جهت اقامت بدون هیچگونه وعده غذایی.
2- Bed and Breakfast یا B.B:   (اقامت + صبحانه)  یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه در روز.
3- Half Board یا H.B:   (اقامت + صبحانه + ناهار) یا ( اقامت + صبحانه + شام)  یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه و یک وعده نهار یا شام. مثلا سرویس H.B در دبی معمولا به یک وعده صبحانه و یک وعده نهار اطلاق می گردد در حالی که همان سرویس در ترکیه (منطقه آنتالیا و منطقه دریای اژه) به یک وعده صبحانه و یک وعده شام اطلاق می گردد.
4- Full Board یا F.B:   (اقامت + صبحانه + ناهار+ شام)  یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه، یک وعده ناهار و یک وعده شام. در بعضی از هتل ها این سرویس بصورت سرویس Full board plus یعنی اتاق جهت اقامت همراه با یک وعده صبحانه، یک وعده ناهار، یک وعده شام و نوشیدنی ها هنگام صرف ناهار و شام ارائه می گردد .
5-   All Inclusive یا All:   (اقامت + صبحانه + ناهار+ شام + نوشیدنی رایگان تا ساعت 12 شب)  یعنی اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه، ناهار، عصرانه و شام و نوشیدنی های رایگان . این سرویس معمولا در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی ، بودروم ، مارماریس ، آنتالیا و . . . ارائه می گردد.
6-Ultra All Inclusive یا UAll:   (اقامت + صبحانه + ناهار+ شام + نوشیدنی رایگان  بصورت 24 ساعته)  [b] بسته به اینکه نوع نوشیدنی ارائه شده در اقامت نوع All مثلا تولید داخل یا خارج کشور باشد و یا اینکه درچه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد، اقامت های نوع All  دارای انواع مختلفی از جمله Ultra All Inclusive و Maximum All Inclusive می باشد. در بعضی از هتل هائی که چنین سرویسی ارائه می گردد استفاده رایگان از ورزشهای آبی از قبیل جت اسکی ، اسکی روی آب ، غواصی ، ماساژ و ... برای یکبار در طول اقامت نیز جزئی از سرویس می باشد.[/b]

البته در ترکیه هتل bb داریم all و uall هتل های شهر استانبول همگی صبحانه هست ولی هتل های انتالیا all و uall  هم دارند.

یک سری تورهای لحظه اخری میبینید که با قیمت های 780 قیمت خیلی پایین ارائه میشه ولی میبینید در اخر پس از سفر که باید دقیقا اندازه همین مبلغ هم حتی بیشتر فقط برای نوشیدنی و خوراک استفاده کنید.

هتل های که انتخاب میکنید باید موقعیت نزدیکی به دریا و یا مکان های خرید داشته باشه چون هزینه های تاکسی و اتوبوس در انتالیا بی از حد گرون میباشد.

مخصوصا در سفرهای قبل از عید و حتی خود هوا سرد هست و باید هتلی انتخاب کنید که فول باشه و دسترسی شما رو بیرون کم کنه

پس هتلی به هیچ عنوان زیر uall انتخاب نکنید من هتلی که رفتم side star resort بود که در کنار ساحل بود هتل فضاهای متنوع بسیار داشتی که با رایحه ما ایرانی سازگار بود نظافت مرتب برخورد عالی پرسنل و استفاده تمام واقعی uall بود.

اینترنت وای فای رایگان
حمام ترکی رایگان
صبحانه ناهار شام میان وعده و تمام نوشیدنی ها رایگان (یک میلیون 180 پول تور دادیم اندازه یک میلیون نیم فقط نوشیدنی میل کردیم Smile  )

فقط روزهای اول خیلی احتیاط کنید بعضی ایرانی ها از بس که نوشیدنی .... مصرف کردن حالشون بد شد و در کل هتل خراب کاری کردند. laughing

خود هتل استخر حمام ترکی (استخر باز و سرپوشیده ) ما در فصل بهمن بودیم هوا سرد بود البته وقتی که برگشتیم نسبت به تهران (انتالیا هوای بهتری داشت )

در فصل بهمن (خوب قیمتا پایین تره برای خرید و اینکه قیمت خود هتل هم ارزون تره و همچنین خلوت تره ! )

نحوه خرید از تور ؟

شما باید به یک اژانس سر بزنید و پاسپورت خود رو به همراه هزینه تور ببرید , پاسپورت شما باید بیش از 7 ماه اعتبار داشته باشد !

پس از بررسی و صحبت با آژانس مبلغ پرداخت میکنید یک قرار داد به شما نشون میدن (که تمامی موارد و روزهای هتل و نام شما و تاریخ پرواز ثبت شده است. )

حتما کامل بررسی کنید و بعدش میگن که امضا بزنید.

پس از تایید به شما بلیط میدن ( باید برید فرودگاه امام در تهران ) مثلا پرواز ما با معراج بود به قسمت باجه هواپیمای معراج مراجه کنید چمدان ها تحویل بدید و پاسپورت و بلیط ها چک میکنند و بلیط اصلی بهتون میدن

که دیگه باید منتظر باشید معمولا یک ساعت نیم قبل از پرواز میتونید برید داخل ...

تذکر :

اگر باری خواستید با خودتون ببرید بالا ( مواردی مثل ادکلن عطر و .. ممنوعه )

سعی کنید لباس زیاد نبرید (یا اجناس بی کاربرد ) فقط ضرروری ( میزان بار مجاز هر نفر نباید بیش از 30 کیلوگرم باشد )

پرواز از تهران به انتالیا

متاسفانه از ایران پرواز مستقیم به انتالیا نداریم , شما باید برید فرودگاه دنیزلی (دقیقا من جی پی اس زدم 245 کیلومتر با انتالیا فاصله داشت )

دنیزلی به شدت سرد بود خیلی شاید 6 درجه زیر 0 بود .

از اونجا لیدرتون میاد راهنمایی میکنند و با اتوبوس میرید ( حدود ساعت 3 شب رفتیم کلا با پرواز و اتوبوس ساعت 11 رسیدیم.

نیم ساعت ساعت ترکیه نسبت به ما عقبه ...

پس از رسیدن به هتل به قسمت رسپشن مراجعه کنید کاغذی یا همون واچر که بهتون دادن تحویل بدید .

یک فرم بهتون میدن تحویل میدید بعد که پرش کردید یک دسبتند پلاستیکی بهتون میدن که میتونید همون لحظه از خدمات هتل استفاده کنید و بعدش باید کمی صبر کنید شاید همون لحظه یا چند ساعت بعد اتاقتون اماده کنند فقط باید کمی صبر کنید.

مسئول زمانی که ما اومدیم یک خانومه بود ترکی با لهجه انگلیسی حرف میزد من کمی نفهمیدم البته من پس از خروج فرمی که هتل دادن گرفتم که ببینید چه چیزها باید تکمیل کنید.

.zip   sidestar from sidestar hotel.zip (اندازه 825.31 KB / تعداد دانلود: 6)

حتما فرم بالا ببینید برای کسانی که زبانشون خوب نیستند.
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
در ترکیه واحد لیر خودشون (اصلا براشون ارزشی نداره ) واحد ها قیمت ها هر چی که نگاه میکنید به یورو هست حتی جالبه که وقتی میگفتم به لیر قیمت جنس شما چقدر میشه با ماشین حساب (حساب میکرد و میگفت )

( برای خرید یورو ببرید و کمی همی لیر )

در بازارهای کنار هتل خرید نکنید و یا اگر خرید میکنید حتما تخفیف بگیرید من یک شلوار 60 لیر خریدم با یک پیراهن 50 لیر

قیمت تورها که لیدر به ما گفت.

دی یسکو نفری 35 دلار

کشتی نفری 50 دلار

تور خرید نفری 15 دلار

برای استفاده از دیسکو شات (اول ) رایگان هست مراقب باشید حتی یک اب معدنی هم نخورید ( برای رفتن به محلی که گفتم حتما لباس های شیک بپوشید از پوشیدن تی شرت و کاپشن خودداری کنید مثلا پیراهن سفید کراوات با پالتو (تیپ شیک )

حتما قبلش با لیدر صحبت کنید شما رو مثل احمقا قسمت اخر دیسکو راه ندن (هر کس یک میز داره و ما نمیتونید پاید مثل کنه ها سراغ یک میز دیگه )

میزو بگید جای خوب براتون رزو کنند ( باز هم میگم به هیچ عنوان سر میز فردی دیگر نرید , حتی اب معدنی هم مصرف نکنید چون 10 برابر باهاتون حساب میکنند )

برای خرید با همون تور برید براتون راحت تره ( مراقب باید قیمت تاکسی ها خیلی زیاده مثلا از هتل سید استار در منطقه side ترکیه تا بازار اصلی انتالیا با تاکسی 400 لیر و برگشت هم 400 لیر !

بچه ها که با اتوبوس رفتن (رفت و برگشت حدود 140 لیر شد)

که فرق قیمتی با همون ونی که تور برای شما میفرستاد نداره !

از بردن خانوم و خواهر و یا .... کلا دختر جماعت در دیسکوهای بیرون از هتل خودداری کنید .
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ