• 70 Vote(s) - 2.56 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساک حاملگی GESTATIONAL SAC
#1
ساک حاملگی GESTATIONAL SAC
 
پس از اینکه مشاهده کردید جواب تست حاملگی خانگی مثبت شده است و آزمایش خون اندازه گیری سطح هورمون (hCG) ، بارداری را تایید کرد ، مرحله بعدی اثبات بارداری سونوگرافی است.
یکی از اولین نشانه های بارداری تشخیص ساک حاملگی (GS) است که کودک در حال رشد را احاطه کرده و حاوی مایع آمنیوتیک می باشد.
ساک حاملگی در رحم و سونوگرافی یافت می شود. و به صورت دیواره های سفید اطراف یک مرکز روشن پدیدار می گردد.
ساک حدودا 5 تا 7 هفته بعد از آخرین دوره قاعدگی در چرخه های طبیعی ، تشکیل می گردد. بنابراین معمولا بین 3 تا 5 هفته حاملگی ، با استفاده از سونوگرافی ترانس واژینال (نوعی سونوگرافی با حساسیت بالا و تولید تصاویر واضح تر از سونوگرافی ترانس ) قابل مشاهده می باشد.
 
آیا وجود ساک حاملگی ، تضمین کننده بارداری طبیعی است ؟
 
اگرچه مشاهده یک ساک حاملگی در سونوگرافی یک نشانه مثبت حاملگی محسوب می شود اما سلامت بارداری را تضمین نمی کند. و این که روند حاملگی به طور طبیعی طی شود.
برای مثال بعد از اینکه ساک پدیدار شد ، نشانه مثبت بعدی بارداری ،  ساک حاملگی در سونوگرافی چه معنایی دارد - ایده شات تشخیص ساک زرده ای است که در درون ساک حاملگی رشد می کند. ساک زرده ، تغذیه جنین در حال رشد را بر عهده دارد. بنابراین یکی از شاخص های مهم سلامت علائم بارداری محسوب می شود. در برخی موارد ساک حاملگی در سونوگرافی مشاهده خواهد شد در حالیکه ساک زرده یافت نمی شود.
 
ساک حاملگی خالی چه معنایی دارد ؟
 
یکی از شایع ترین انواع سقط جنین ، به بارداری anembryonic ، ساک خالی یا تخمک سوخته معروف است. و زمانی اتفاق می افتد که ساک حاملگی حاوی جنین نباشد.
به عبارت دیگر ، یک جنین نمی تواند رشد کند. این ریزش حاملگی در سه ماهه اول اتفاق می افتد ، و معمولا خانم ها متوجه نمی شوند که باردار بوده اند. ابن می تواند ناشی از تقسیم سلولی غیر طبیعی ، اسپرم با کیفیت ضعیف یا تخمک با کیفیت ضعیف باشد.
در اغلب موارد ، اختلالات کروموزومی منجر به سقط جنین توسط بدن زنان، به طور طبیعی و بدون دخالت می شود. با این حال در برخی از موارد ممکن است زنان سقط جنین به واسطه یک اتساع یا کورتاژ (D & C )  را انتخاب کنند.
البته ممکن است این روشی مطلوب برای زنانی باشد که می خواهند پاتولوژیست علت سقط جنین را دریابد. تا بتوانند از دست دادن جنین را بهتر بپذیرند و یا نگرانی های فیزیکی و پزشکی خود را به واسطه اتفاق پیش آمده ، برطرف سازند.
 
چه اتفاقی می افتد اگر پزشک ، ساک حاملگی را خالی ببیند ؟
اگر پزشک شما ، ساک حاملگی را با انجام سونوگرافی خالی شناسایی کند، ممکن است تایید کند که بارداری رشد ناپذیر است. به عبارتی دیگر حاملگی منجر به به دنیا آمدن کودک نمی شود اگر روند رشد به طور طبیعی انجام نشود.
اما گاهی اوقات ، بسته به اندازه ساک ، ممکن است کمی زود باشد که ساک  خالی تشخیص داده شود. در این حالت پزشک از شما می خواهد آزمایش سونوگرافی را مجددا انجام دهید. ممکن است آزمایش مجدد شما را مضطرب سازد اما برای تشخیص دقیق و صد درصدی ضروری است ( که بارداری قابل رشد یا غیر قابل رشد است. ) .
 
عدم مشاهده ساک حاملگی در سونوگرافی چه معنایی دارد ؟
ساک حاملگی یکی از اولین نشانه های بارداری است که در سونوگرافی مشاهده می شود. اما برای زمانی که ساک ، اوایل بارداری مشاهده نشود چند توضیح احتمالی وجود دارد.
 
خیلی زود است که ساک حاملگی پدیدار شود.
ساک حاملگی معمولا در محدوده زمانی بین 3 تا 5 هفته از بارداری ، یا در زمانی که سطح hCG به 1500 تا 2000 رسیده است قابل رویت است.
پیش از این مدت ، هیچ ساک حاملگی قابل تشخیص به واسطه سونوگرافی نخواهد بود، حتی در مراحل بارداری قابل رشد.
اگر دوره بارداری از 5 هفته گذشته باشد یا سطح hCG بیشتر از 2000  باشد اما ساک حاملگی تشخیص داده نشده است، به احتمال زیاد مشکلی وجود دارد. اما زمانی که مدرک معتبری از مدت زمان بارداری و یا سطح hCG ندارید ممکن است عدم مشاهده ساک ناشی از بارداری در مراحل اولیه باشد. در این مورد به یک سونوگرافی پی گیری  follow-up ultrasound نیاز است.
 
حاملگی حارج از رحم
زمانی که هیج ساک حاملگی در رحم تشخیص داده نمی شود ، احتمال حاملگی خارج از رحم وجود دارد. حاملگی خارج از رحم اگر بدون درمان رها شود می تواند به مرگ و یا عامل تهدید کننده ای برای سلامتی شخص منجر شود. هر زمان که سونوگرافی هیچ ساکی را نشان ندهد ، پزشک تمایل دارد بارداری خارج رحم را رد کند. به ویژه اگر نشانه ای از حاملگی خارج رحمی در شما مشاهده نکند.
یک پزشک می تواند بارداری خارج رحمی را بدون استفاده از سونوگرافی پی گیری شناسایی کرده و درمان را توصیه کند. اگر سطح hCG به قدر کافی بالا باشد که اگر بارداری داخل رحم انجام می گرفت ساک حاملگی مشاهده شود.
ممکن است بارداری خارج رحمی در مراحل اولیه ، بدون علائم واضحی از بارداری لوله ای وجود داشته باشد. این بارداری ها هنگامی که به سرعت تشخیص داده شوند ، همواره همراه با شرایط اورژانسی و اضطراری پزشکی نخواهند بود.
 
سقط جنین
اگر شما تجربه خونریزی یا نشانه های سقط جنین بارداری در اوایل این دوره دارید ، یافت نشدن ساک حاملگی بدان معناست که یک سقط جنین زود هنگام داشته اید. و یا بافت بارداری هم اکنون رحم را ترک کرده است.
اگر شاهد سیر نزولی در روند hCG همراه با عدم مشاهده ساک حاملگی بودید ، با مراجعه به دکتر زنان و زایمان احتمال سقط جنین بسیار بالا است.
 
نقلی از سایت VERYWELL
تشخیص این که کدام یک از توضیحات بالا می تواند دلیل اصلی عدم مشاهده ساک حاملگی باشد می تواند برای پزشکان کار سختی باشد.
به احتمال زیاد از شما خواسته خواهد شد که سونوگرافی پی گیری و نظارت بر سطح hCG را انجام دهید. تکرار این آزمایش ها با همدیگر می تواند پاسخ روشنی به آنچه پیش آمده است، بدهد. این انتظار ممکن است ضروری باشد تا پزشک شما بتواند علت را به درستی تشخیص بدهد.
 
 
منبع :
verywell.com/ultrasound-showed-no-gestational-sac-2371356
 
  Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1017 - Can't find file: './pxramin_parsii/mybb_threadviews.MYI' (errno: 2 "No such file or directory")
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('4779')