• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: تجربه سفر به استانبول
حالت موضوعی
[عکس: a9cfa8ab-7a4a-4c2a-b974-9d652619eea5.jpg]
در این بخش میخوام تجربه سفرم را به استانبول بیان کنم.
اولین قدم برای بیان مطلب خرید بلیط و نحوه سفر به استانبول هست.
کسانی که اشنایی به زبان انگلیسی در حد متوسط ندارند پیشنهاد میشود از تورهای لحظه اخری استفاده کنند.
برای سفر به استانبول میتونید از مشهد تبریز تهران و شیراز اقدام کنید.
بلیط های تهران قیمت بسیار مناسب تری نسب به بلیط های شیراز دارد.
مدت زمان پرواز تهران به استانبول 3 ساعت 10 دقیقه میباشد.
هزینه تاکسی که از ما گرفتن از فرودگاه اتاتورک تا میدان تکسیم حدود 40 یورو ( مبلغ کرایه حدود 170  اینجاها شد ) متاسفانه دوستم از خارج کشور سفر داشتند و خیلی خسته بود.

پیشنهاد میشه با مترو یا اتوبوس یا ماشین های بیرون از فرودگاه برید !

در کل فراموش نکنید استانبول شهریه که حد ممکن پیاده راه برید اینجا هزینه تاکسی بسیار بسیار گران میباشد.

واسه خرید سیم کارت ترکسل میتونید 65 لیر  پرداخت کنید برای هتل ها سعی کنید هتل های فقط نزدیک میدان تکسیم استفاده کنید.

هتل های که دارای صبحانه هستند و اینترنت رایگان ...

یشنهاد میشه قبل از سفر با برنامه sygic و google maps نقشه ها را دانلود کنید و به سفر برید.

خوب این روزها استانبول هستم بهتون مراکز خرید و چاهای دیدنی معرفی میکنم ...

ادامه دارد ...
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
[عکس: n_44230_1.jpg]
تاکسی در استانبول
اکثر راننده تاکسی های استانبول دزد تشریف دارند , تا بتونند شما تیغ میزنند حتی شد که ما 100 لیره دادیم گفتن شما 5 لیر دادید شگرد کلاه برداریشون هست.
بهترین راه استفاده از مترو هست که خیلی ارزون پاتون در میاد اگر تعدادتون چند نفر هستید یا براتون کرایه تاکسی حساب مهم نیست از نرم افزار uber استفاده کنید.
تاکسی اینترنتی هست قیمت هم بر اساس برنامه حساب میشه یادتون نره با یک جا به جای در خیابون مسیر نصف به کرایه تاکسی نصف به حساب میاد
Uber یک سرویس درخواست تاکسی(ماشین با راننده) است که به وسیله ی آن می توانید در اکثر کشورهای دنیا(به خصوص در شهرهای توریستی) از طریق تلفن همراه خودتان(اندروید و آی او اس) راننده اختصاصی درخواست کنید. این برنامه نزدیک ترین راننده به مکان شما را برایتان ارسال می کند. راننده ارسالی به صورت کاملا اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد و در طول مدتی که به شما سرویس می دهد، ماشین را با نفر دیگری به اشتراک نمی گذارد. یکی از ویژگی های Uber این است که برای تسویه حساب به پول نقد نیاز ندارید و از طریق کارت اعتباری که قبلا در حساب خود در این سرویس معرفی کرده اید می توانید پرداخت خود را انجام دهید.

ما ایرانی ها ویزا کارت نداریم همون cash پرداخت نقدی بزنید (با اطمینان تر هم هست )

این برنامه مثل اسنپ خودمون هست تو گوگل استور سرچ کنید و نصبش کنید.

توجه کنید استیشن مرسدس بنز که برا ما فرستادن تا 6 نفر میشد که سوار بشیم شما وقتی اینکارو کنید حتی کرایه از تهران هم ارزون تر میشه

کرایه بین 6 نفر تقسیم میشه !

به هیچ عنوان به تاکسی فرودگاه اعتماد نکنید 45 یورو از دوست من گرفتن  بسیار گرون گرفتن فقط از uber یا مترو یا اتوبوس استفاده کنید.

تاکسی هاشون هم با راننده های که من دیدم که با کمال پررویی قصد دارن ارتباط برقرار کنند با طرف مقابل شما (خانوم )

راننده های uber با شخصیت و بسیار معتمد هستند حتما پس از رسیدن امتیاز بدید به راننده تا بهترین راننده ها همیشه باشند در مسیر مردم
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ
مراکز خرید استانبول

ایرانی ها نمیدونم چرا اینقدر از یه کشور دیگه با تعصب حرف میزنند و مخصوص از پاساژها چنان مینویسند بیا ببین
در استانبول به کجا بریم خرید کنیم ؟
در ترکیه یا استانبول چه چیزها ارزش خرید دارند ؟

خوب من یه حالی از نویسنده ها ایرانی با تعصب بگیرم.
مرکز خرید آکمرکز

[عکس: %D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AE%D8%B1%DB...%D8%B2.jpg]

مرکز خرید بسیار گران میباشد وسایل اسباب بازی بچه ها هم که دیدم از قیمت تهران بالاتر بود یه مشت برند های امریکای هم دیده میشد اما حاضرید 350 دلار بدید کفش ؟ یا پول زیاد دارید هدر بدید برید اینجا
خیلی هم بد مسیر بود از سمت میدان تکسیم که رفتیم . فقط تو سمت راهی که به سمت پاساژ اکمرکز رفتیم تنها چیزی که خوب بود یک فروشگاه تو خیابون دیدیم که لباس و شلوارها با قیمت بسیار خوبی تخفیف داده بود
این که نوشتن برترین پاساژ اروپا شده و ... طرف بیشتر از استانبول جای دیگه ندیده !

پاساژ بعدی
کانیون
[عکس: e04e2fa1-16c9-470f-9a2e-a85b47a24738.jpg]

قیمت هاش بد نیست پر از مغازه و فست فود هست .

دسترسیش به تکسیم خوبه پا پیاده هم میشه قدم زد (قیمت های تقریبا خوب میشه پیدا کرد )

جواهیر

[عکس: 09f71aa7-0aac-49a0-90f5-3fa0b9cee0d6.jpg]

پاساژ جواهیر هم دارای مغازه های زیادی هست ولی قیمتاش از نظر من جالب زیاد نبود.

شما توی استانبول باید دنبال برند ترک , کیفیت خوب و قیمت خوب باید...

پاساژ بعدی فروم استابنول

[عکس: forum-istanbul.jpg]

پاساژ فروم استانبول قیمت های خیلی خوبی میشد پیدا کرد . تنوع زیاد بود فست فود کافی شاپ های خوبی داشت.

فضای بیرونش هم خیلی خوب بود قیمت های خوبی هم میشد پیدا کرد . (بهترین مرکز خرید فوروم استانبول میباد)

خیابان استقلال
[عکس: b840cbed-1922-44e6-810c-396ba771ce66.jpg]
خیابان شلوغ پر از بازار مغازه کافه و کلاب هر چیزی که بخواهید در این خیابان پیدا میشه

در این خیابون تونستیم چمدان ایتالیای با قیمت خیلی خوب بخریم یک مغازه هم هست صابون های دستی میفوره که اونم قیمت ها خوب بود برای خوردن غذا به هیچ وج تو خیابون های اصلی نرید برید تو کوچه هاش قیمت هاش خیلی کمتر میشه !
حتما یک گشتی در این خیابان بزنید.

بازار بدی گرند بازار grand bazaar

[عکس: Grand-Bazaar.jpg]

بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا هست ( هر چیزی که بخوای پیدا میشه توی پوشاک جنسهای درجه 2 3 زیاد دیدم ! ولی خوب باید حتما بچرخید جای تخفیف زیاد داره ادم های زبون باز هم زیادن داخلش ( خلاصه دقت کنید )

از بازار برید پایین تر سمت فاتیح :

بازار فاتیح استانبول
[عکس: fatih-istanbul.jpg]

به جرات میگم هر قیمت و هر پوشاکی که بخواهید مخصوصا خانوما از لباس زیر تا مجلسی هر چی که بخواهید پیدا میکنید  یک روز کامل باید وقت بزارید بگردید.
نزدیک همون بازار بزرگ استابنوله ( حتما به جاهای برید که تخفیف میدن ) بگردید پیدا میکنید.

راضی بودم کالا از خرید , فراموش نکنید بعضی سایت های ایرانی شعارهای الکی دادن مثلا برند ال سی واکر ( والا برندهای داخل ایران از این برند خیلی بهتر بود )

توی ترکیه دنبال برند  koton باشید یا کتان ( بهترین برند ترکیه هست ) بگردید جاهای که تخفیف دادن از اونجا خرید کنید حتما بگید free tax پاسپورت هم همراتون باشه یک فاکتور مخصوص میدن که توی فرودگاه میتونید پول مالیات جنستون هم بگیرید

واسه برند دیجیتال و لوازم برقی یا کامپیوتری با برقی اصلا به سمت ترکیه نرید ( بخاطر مالیات ) قیمت ها از ایران گرونتره  ( سراغ نوت بوک و موبایل هم نرید )
ی سری لوازم اشپزخانه ترک هست و محصولات برقی بصرفست ولی خوب از بندرعباس خودمون قیمت های بهتری میتونیم بخریم.

دنبال مارک های خود ترک باشید تا بتونید خرید خوبی و بصرفه ای باشید
گروه دور همی پارسی کدرز

پاسخ