• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 12 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: دقت بسیار زیاد در خرید نوت بوک (راهنمایی در مورد خرید نوت بوک)
حالت موضوعی
بدرود
متاسفانه بعد از تحریم ها ما با کالاهای تقلبی توی بازار زیاد داریم مواجه میشیم.
متاسفانه بازار کامپیوتر هم افتضاح شده ,اگر یک سر به پاساژ ایرانیان (تهران - میدان ولیعصر ) سر بزنید شاید 3 4 جا فقط بتونید نوت بوک خوب پیدا کنید.
در همین حال هم متاسفانه به یکی از برندهای خوب asus سر زدم اما متاسفانه asus هم خراب کرده
dell هم همینطور
hp هم همینطور
اگر یک سری به مدل های asus n53sm بزنید میبینید که خیلی کاربران بعد از خرید با مشکلاتی مواجه شدند
حتی asus یک سری از مدل های نوت بوکش رو از توی بازار جمع کرده است.
بله ,asus برندی که من همیشه ازش صحبت میکردم.
اما hp هم باز هم همان مشکل حرارت و مشکل هارد دیسک پا بر جاست.
dell هم که میبینید بسیار قیمت خود رو کاهش داده ولی من ازش راضی نیستم.
ملت از acer راضی بودن ولی بنده نوت بوک ایسر رو باز کردم وقتی مادربردش رو دیدم تاییدش نکردم.
متاسفانه در نوت بوک های asus صدای هارد دیسک شایع شده است وقتی رفتم گارانتی این صدا رو خیلی طبیعی میدونستند و حتی گفتند بخاطر سرعت بیش از حد هارده
اما من چک کردم دیدم مدل k45vd من سرعت هارد ان 5400 دور در ثانیه هست.
و متوجه شدم گارانتی اواژنگ منو یه احمق فرض کرده
در مدل های n53sm هم طی تحقیقی کردم دیدم این صدا شنیده شده است !
و گارانتی الماس(ویستا ) ,وقتی خواهرم نوت بوک asus 1225b خود رو میبرد میبینه عده ای زیادی با مشکلات از قبیل صدای هارد دیسک مواجه شدن و حتی وقتی به فروم اواژنگ سر بزنید میبینید حتی مشکل چیپ صدا هم داشتیم !
و این هم بگم بعضی از سایت های فروش انلاین نوت بوک با قیمت زیادی دارن خوب برای خودشون قیمت بسیار زیادی از قیمت بازار ارائه میدن یکیشون مثل rayansaba !
به هیچ عنوان خرید انلاین نکنید.
توی بازار هم اگر گشتی بزنید حتی تا 200 هزار تومان اختلاف قیمت رو خواهید فهمید.
خوب بگذریم از تجربه خودم واسه خرید بگم.
2 روز پیش رفتم 2 تا نوت بوک گرفتم
1.asus 1225b
یک میلیون 200 هزار تومان
2.asus k45vd
2 میلیون 250 هزار تومان
البته این قیمت ها بخاطر تخفیف و خرید همزمان 2 نوت بوک بوده
نسبت به قیمت و کارایی حرف اول رو توی بازار میزنند.
خیلی گشته بودم توی بازار خسته بودم وقتی نوت بوک رو انتخاب کردم با 2 مشکل مواجه شدم.
یکی asus 1225b توجه نکرده بودم بهش وقتی نوت بوکو بردم خونه خواهرم فهمید که تاچ پد دارای بر امدگی شدید شده است حالت ورم کردن
بردیمش پیش فروشنده (یارو راحت گفت ما 8 تا از این نوت بوک ها با مشکل مواجه شده اند )
گفتم خوب عوض کن 2 روزم نیستا (گفت من تستش کردم بهتون دادم)
راستیتش عجله کردم وقتی بردیمش گارانتی الماس (کارکنان گفته بودند این نوت بوکه چیه ؟ تازه وارد شده ؟
من نمیدونم نوت بوکی که ندیدن نمیشناسن چطوری گارانتی میکنن؟
خلاصه با چسب تاچ پده رو کاملا درست کردند برامون
نوت بوک خودم هم یکی که دی وی دی رایترم صدای بالایی میداد که گفتن طبیعی هست.
صدای هارد هم دیوونه کرده بود وقتی نوت بوک رو بردم گفتن طبیعی هست.
و بخاطر سرعت بالای هارده اما سرعت من 5400 بود.
البته یکی از دوستان چند ایمیل به شرکت asus زوده بودن که چگونه مشکل صدای هارد رو درست کنیم که یک نرم افزار بسیار خوب معرفی کرده بودند.
من خودم هم تست کردم جواب بسیار خوبی گرفتم که به امید خدا در یک تایپک دیگر توضیح خواهم داد.
قبل از خرید به نکات زیر توجه کنید :

1.دز هنگام خرید نوت بوک اگر نوت بوک شما دارای ویندوز نیست و باید خودتون ویندوز نصب کنید (حتما این کار رو خودتون جلوی فروشنده انجام بدید )
2.باطری نوت بوک ,شارژر ,ظاهر کامل نوت بوک رو چک کنید.
3.بعد از 20 دقیقه کار کردن گوشتون رو روی کیبرد نوت بوک بزارید ببینید صدای هارد دیسکی احساس میکنید ؟ (معمولا صدا در حد خیلی کم طبیعی هست اما بیش از حد نه !
4.حتما اهنگ و یا کلیپ ویدوئِی پخش کنید به مدت 25 دقیقه تا خدایی نکرده باز به گارانتی سر نزنید.
5.سراغ مارک hp نرید اگر توجه کنید بیتشر Hp ها که دیدم از چیپ گرافیکی ati استفاده کردن
چرا ؟ چون قبلا با nvidia کار میکرد و این شرکت نتونست خوب مادربردهاش رو با چیپ nvidia ست کنه (بخاطر حرارت بالا)
اگر یه تحقیق کنید حتی در مدل 4530 گلایه از گرمای بیش از حد و چرخش بیش از حد فن داشتند.
6.بعد از خرید حتما نوت بوک خود رو بدون روشن کردن دوباره 12 ساعت در شارژ کامل بزارید.
و اخرین نکته و بهترین نکته :
نوت بوک خود رو از خارج از کشور بخرید ,شک نکنید این بهترین انتخاب شما خواهد بود.
منبع: www.parsicoders.com
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ