Parsi Coders
اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - نسخه قابل چاپ

+- Parsi Coders (http://parsicoders.com)
+-- انجمن: Mobile (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=56)
+--- انجمن: Basic4Android (http://parsicoders.com/forumdisplay.php?fid=112)
+--- موضوع: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها (/showthread.php?tid=1439)

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - saiedfsd - 06-26-2014

درود به همه ی دوستان و همکاران و اساتید محترم سایت
آقا من یه راهنمایی میخوام در مورد ساختن یه برنامه که در واقع یه کتاب هست که هم متن داره و هم لابه لای متنها عکسهای متنوع... خلاصه اینکه من دو سه تا کتاب برای اندروید با برنامه بیسیک فور اندروید ساختم منتهی هر چقدر که تلاش کردم راهی به جز استفاده از فایلهای html برای نمایش صفحات کتابم نتونستم پیدا کنم و این روش هم که مشکلات مخصوص خودش رو داره مثلا نتونستم فونت متنها رو باهاش عوض کنم یا اندازه فونتها رو منظورم اینکه هر چی تلاش کردم نتونستم از طریق تنظیماتی که برای برنامه درست کرده بودم برای تغییر فونت و اندازه فونت متنها استفاده کنم و ....
حالا دنبال یه راه دیگه مثلا اینکه از ادیت تکست و لیبل و اسکرول ویو و .... و از این دست ابزار ها برای ساخت کتابها استفاده کرد ولی عقلم به جایی قد نمیده یعنی روشی به ذهنم نمیرسه که چطوری از اینا استفاده کنم...
خلاصه دنبال روشی هستم که بتونم این کار رو باهاش انجام بدم هر روشی به جز استفاده از html حالا هم از شما اساتید و دوستای عزیز میخوام من رو راهنمایی کنن و اگه راه و روشی دارن که میتونه مفید باشه برای حل این مشکل ما رو ازش محروم نکنن پیشا پیش ازتون سپاس میکنم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 06-26-2014

(06-25-2014، 08:27 AM)'seyedsharifi' نوشته: از روش زیر استفاده کنید

کد:
Sub Activity_KeyPress (KeyCode As Int) As Boolean
If KeyCode = KeyCodes.KEYCODE_BACK Then
StartActivity(Main)
Activity.Finish
End If
End Sub

درود
این کد یه مقدار از نظر منطقی مشکل داره
شما هنگام خروج اکتیویتی، اون رو دوباره استارت میکنید، که زیاد جالب نیست.
و این باعت میشه توابع استارت اکتیویتی دوباره فراخوانی بشه که تو پروژه های بزرگ، معظلی حساب میشه.
با روش زیر کلا نزارین اکتیویتی بسته بشه
کد پی‌اچ‌پی:
Sub Activity_KeyPress (KeyCode As Int) As Boolean
If KeyCode KeyCodes.KEYCODE_BACK Then

Return True 
End 
If
End Sub 

(06-26-2014، 01:59 AM)'saiedfsd' نوشته: درود به همه ی دوستان و همکاران و اساتید محترم سایت
آقا من یه راهنمایی میخوام در مورد ساختن یه برنامه که در واقع یه کتاب هست که هم متن داره و هم لابه لای متنها عکسهای متنوع... خلاصه اینکه من دو سه تا کتاب برای اندروید با برنامه بیسیک فور اندروید ساختم منتهی هر چقدر که تلاش کردم راهی به جز استفاده از فایلهای html برای نمایش صفحات کتابم نتونستم پیدا کنم و این روش هم که مشکلات مخصوص خودش رو داره مثلا نتونستم فونت متنها رو باهاش عوض کنم یا اندازه فونتها رو منظورم اینکه هر چی تلاش کردم نتونستم از طریق تنظیماتی که برای برنامه درست کرده بودم برای تغییر فونت و اندازه فونت متنها استفاده کنم و ....
حالا دنبال یه راه دیگه مثلا اینکه از ادیت تکست و لیبل و اسکرول ویو و .... و از این دست ابزار ها برای ساخت کتابها استفاده کرد ولی عقلم به جایی قد نمیده یعنی روشی به ذهنم نمیرسه که چطوری از اینا استفاده کنم...
خلاصه دنبال روشی هستم که بتونم این کار رو باهاش انجام بدم هر روشی به جز استفاده از html حالا هم از شما اساتید و دوستای عزیز میخوام من رو راهنمایی کنن و اگه راه و روشی دارن که میتونه مفید باشه برای حل این مشکل ما رو ازش محروم نکنن پیشا پیش ازتون سپاس میکنم

درود
فکر کنم از ترکیب scrollview و RichString اگه استفاده کنید به نتیجه که میخواهید، برسید.
آموزش هاش هم تو سایت خودش فراوان هست.

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - amardia - 06-29-2014

درود دوباره و ممنون از راهنمایی های کارآمد قبلی تون
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که چطور میشه قابلیت به اشتراک گذاری متن رو با پیامک و ایمیل  و یا صفحه های اجتماعی رو به برنامه اضافه کنم ؟ 

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - amardia - 06-29-2014

یه سوال دیگه هم دارم و اونم اینه که قابلیت جستجو رو می خوام برا برنامه فعال کنم چه باید بکنم ؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - amardia - 06-30-2014

کسی نمی خواد به سئوالات ما جواب بده ؟ 

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - amin69 - 07-02-2014

با سلام و عرض خسته نباشید به دوستان گل انجمن

یه سوال دارم ارور زیر هنگامی که کد رو دیباگ میکنیم مربوط به چی هست

ارور را در عکس ببینید

[عکس: Capture6295f.png]

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - Amin_Mansouri - 07-02-2014

AMIN جان اصلا اموزشو نخوندی
مطالعه کن
http://parsicoders.com/showthread.php?tid=3585
سوال بعضی از دوستان تکراریه به زودی در بخش های اموزشی مفصل توصیح داده میشه

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - hamed76 - 07-04-2014

سلام....من یه مشکل خیلی مهمی داخل یه بارنامه دارم...در واقع مشکل نیس...قسمتی از برنامه هست....
کسی میتونه به من بگه که چطوری وقتی یه دکمه رو تو برنامه فشار میدم منو به لیست مخاطبین گوشی هدایت کنه و وقتی روی یکی از مخاطبین کلیک میکنم شماره ی اون مخاطب وارد یه ادیت تکست داخل برنامه بشه........
دوستان خیلی گیر این هستما ازتون خواهش میکنم اگه کسی بلده بهم بگه کدشو....
تو یه قسمت تابیک هم دیدم کدشو...ولی ناقص بود و اصلا بدرد نمیخورد...منتظر جوابتون هستم

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - haditr99 - 07-04-2014

لطفا یکی کمک کنه
برای درست کردن صفحه ای جدید
برای درست کردن ساید بار
برای درست کردن یه برنامه درست حسابی 
چیکار باید بکنم؟؟؟

RE: اموزش برنامه نویسی اندروید به همراه تمامی ابزارها - parsvb - 07-04-2014

(07-04-2014، 07:27 AM)'hamed76' نوشته: درود ....من یه مشکل خیلی مهمی داخل یه بارنامه دارم...در واقع مشکل نیس...قسمتی از برنامه هست....
کسی میتونه به من بگه که چطوری وقتی یه دکمه رو تو برنامه فشار میدم منو به لیست مخاطبین گوشی هدایت کنه و وقتی روی یکی از مخاطبین کلیک میکنم شماره ی اون مخاطب وارد یه ادیت تکست داخل برنامه بشه........
دوستان خیلی گیر این هستما ازتون خواهش میکنم اگه کسی بلده بهم بگه کدشو....
تو یه قسمت تابیک هم دیدم کدشو...ولی ناقص بود و اصلا بدرد نمیخورد...منتظر جوابتون هستم

درود
من خودمم مدت زیادی دنبالش بودم و هستم و فکر کنم تو همین فروم هم پرسیدم
ظاهرا نمیشه هدایت بشه به صفحه مخاطبین و مقدار برگرده و من اینو با intent ها خیلی تست کردم، حتی وارد لیست میشم اما مقداری پس از انتخاب بر نمی گرده.
تنها راهش اینه با توابع phone خودت یک لیست مخاطبین بسازی و بعد از بین اونا بزاری که انتخاب کنن.

حالا اگه من به نتیجه رسیدم حتما همیجا میزارم.