• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 2.71 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: پرت کردن خواهر به دره به دلیل سوءظن
حالت موضوعی
پرت کردن خواهر به دره به دلیل سوءظن
«من مدتي بود كه به خواهرم شك داشتم. رفتارهاي او باعث آبروريزي شده بود و نمي‌توانستم اين شرايط را تحمل كنم. سميرا هم حاضر نبود در رفتارش تغييري بدهد به همين دليل بالاخره به اين نتيجه رسيدم كه چاره‌اي جز كشتن او ندارم.»
شرق: مردي كه به‌خاطر سوءظن به خواهرش او را به دره پرت كرده و به قتل رسانده است به تحمل چهار سال زندان محكوم شد.

كارآگاهان پليس آگاهي جهرم چندي قبل تحقيق درباره مفقود شدن دختري جوان به نام سميرا را آغاز كردند، والدين سميرا مدعي بودند فرزندشان به طرز مرموزي مفقود شده و هيچ نشاني از وي وجود ندارد. ماموران بعد از اينكه فرضيه آدم‌ربايي را مردود تشخيص دادند، تصميم گرفتند با بررسي روابط خانوادگي سميرا علت ناپديد شدن او را فاش كنند. آنها با دو احتمال مواجه بودند؛ نخست آنكه اين دختر بنا به دلايلي از خانه گريخته و دوم اينكه اعضاي خانواده او مي‌دانند چه اتفاقي براي فرزندشان رخ داده است و با طرح شكايت صوري قصد دارند مسير تحقيقات را منحرف كنند.

در اين مرحله از تجسس‌ها بود كه فاش شد سميرا با يكي از برادران بزرگ خود به نام عيوض به شدت اختلاف داشت. عيوض در بازجويي‌ها حرف‌هاي ضد و نقيضي زد و شك ماموران را برانگيخت به همين سبب وي بازداشت شد و بعد از چند جلسه بازجويي اعلام كرد به خاطر سوءظن به خواهرش او را به قتل رسانده است. اين متهم برادرش را به عنوان همدست و شريك جرمش معرفي كرد و باعث دستگيري او شد.

پس از ثبت اين اعترافات جسد مقتول در حالي كه به آتش كشيده شده بود در ته دره‌اي در خارج از شهر پيدا شد و پرونده با صدور قرار مجرميت و كيفرخواست در اختيار قضات شعبه چهارم دادگاه كيفري استان فارس قرار گرفت. در اين جلسه با توجه به اينكه والدين سميرا به عنوان اولياي‌دم از پسران خود گذشت كرده و گفته بودند هيچ شكايتي از آنها ندارند، نماينده دادستان خواستار مجازات آنها به خاطر جنبه عمومي جرم شد. سپس عيوض، متهم رديف اول با تشريح واقعه به دفاع از خودش پرداخت و گفت: «من مدتي بود كه به خواهرم شك داشتم. رفتارهاي او باعث آبروريزي شده بود و نمي‌توانستم اين شرايط را تحمل كنم. سميرا هم حاضر نبود در رفتارش تغييري بدهد به همين دليل بالاخره به اين نتيجه رسيدم كه چاره‌اي جز كشتن او ندارم.»

متهم ادامه داد: «روز حادثه‌ به بهانه‌اي خواهرم را سوار خودروام كردم و او را به خارج از شهر بردم. وقتي نزديك يك پرتگاه رسيديم، توقف كردم. سميرا كه فهميده بود، قصد دارم بلايي سرش بياورم سعي كرد با داد و فرياد در برابرم مقاومت كند ولي من به زور او را از ماشين پياده كردم و لب دره بردم و از آنجا او را به پايين پرت كردم.»

اين جوان در ادامه گفت: «بعد از سقوط سميرا خودم هم ته دره رفتم تا مطمئن شوم فوت كرده است. سپس براي اينكه جسد شناسايي نشود با بنزين آن را به آتش كشيدم، البته برادر ديگرم هم در اين كار به من كمك كرد.»در ادامه اين جلسه متهم رديف دوم نيز از خودش دفاع كرد. او با رد اتهام دست داشتن در خواهركشي گفت: «وقتي عيوض به من تلفن زد و خبر داد چه كار كرده است به محل حادثه رفتم و با كمك هم جنازه را به محل ديگري برديم، در آنجا گودالي حفر و پيكر سميرا را دفن كرديم.»

بنا بر اين گزارش در پايان اين جلسه هيات قضات وارد شور شدند و عيوض را به اتهام قتل عمد به تحمل چهار سال حبس محكوم كردند. قضات همچنين براي متهم رديف دوم مجازات 21 ماه حبس در نظر گرفتند. سپس اين پرونده به ديوان‌عالي كشور رفت و راي صادره مورد تاييد قرار گرفت.

گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ