• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 2.71 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: احتمال دزدیده شدن حساب‌های کاربری برخی کاربران یاهو و جیمیل
حالت موضوعی
احتمال دزدیده شدن حساب‌های کاربری برخی کاربران یاهو و جیمیل
آسیب‌ پذیری کشف شده در ویندوز به هکرها اجازه میدهد که به سادگی وارد حساب کاربری کاربران جیمیل و یاهو شوند!

به گزارش سایت "ردگیر امنیت" ، ضعف امنیتی سیستم‌عامل ویندوز به همراه گواهی امنیتی یا Certificate که توسط شرکت Comodo تهیه شده است ، باعث این آسیب‌ پذیری شده است.

این ضعف امنیتی باعث می‌ شود که کاربرانی که به یکی از سایت‌های addons.mozilla.org ، login.live.com ، mail.google.com ، www.google.com ، login.yahoo.com ، login.skype.com ، global trustee وارد می‌شوند به راحتی توسط هکرها ، مورد حمله قرار گیرند و حساب کاربری آنها دزدیده شود. به این ترتیب تمام مکاتبات و نامه های حساب کاربری در اختیار هکرها قرار خواهد گرفت.

شرکت مایکروسافت برای رفع این مشکل ، وصله‌های امنیتی مهمی منتشر کرده است که در آدرس زیر قابل دریافت است
موضوع آنقدر جدی است که سایت مایکروسافت در اقدام نسبتاً کم سابقه‌ای با ذکر نام سایت‌هایی که گواهی امنیتی آنها دزدیده شده است ، به کاربران هشدار می‌دهد توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرند
شرکت جیمیل و یاهو نیز با تایید این خبر ، اعلام کرده‌اند که باUpdate کردن سیستم‌های خود ، به کاربرانی که هنوز به اشتباه از نسخه‌های دزدیده شده گواهی نامه امنیتی استفاده می‌کنند هشدارهای لازم را میدهد و در عین حال کاربرانی که توصیه‌های امنیتی را انجام داده‌اند ، می‌توانند با آسودگی به صورت امن از حساب کاربری خود استفاده کنند

البته برخی کارشناسان امنیتی معتقدتند این وصله‌ها خود به تنهایی کافی نیستند. این کارشناسان برای حل این موضوع توصیه‌هایی شامل موارد زیر را ارائه داده‌اند:

1- Update مرورگر اینترنتی سیستم مانند استفاده از نسخه 9 مروگر Internet Explorer یا استفاده از نسخه 4 مروگر Mozilla Firefox یا استفاده از نسخه بروز شده Google Chrome غیره

2- نصب وصله امنیتی منتشر شده از سوی مایکروسافت

3- تعویض حتمی کلمات عبور حسابهای کاربری یاهو (Yahoo) ، جیمیل (Gmail) ، اسکایپ (Skype) ، فیس‌بوک (Face Book) ، لایو (Live) و... بعد از نصب وصله های امنیتی و به روز کردن مرورگرها و همچنین استفاده از کلمات عبور پیچیده بیش از 8 کارکتر

4- تعویض سوال امینیتی و تغییر اطلاعات مربوط به بازیابی کلمه عبور (Recovery Password) در تمام حساب‌های بیان شده
5- دقت در پیغام‌هایی که ممکن است سایت‌های جیمیل یا یاهو به کاربران بدهند. پیغامهایی مانند پیامهای زیر
There is a problem with this website's security certificate
This connection is untrusted
This site's certificate is not trusted!
The certificate for this website is invalid

منبع : مایکروسافت
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
با اینکه رمز ایمیل من
strong
بود
دیروز دیدم، از المان وارد ایمیل شده اند.
به همین خاطر دوباره انرا عوض کردم

پاسخ
جدی جدی دیگه باید بیخیال ویندوز بشیم!بریم سمت لینوکس!

پاسخ
لینوکس همه چیزش خوبه الا اینکه نمی تونی برنامه نویسی کنی هر چی یاد گرفتیم تحت ویندوز بوده مگر اینکه virtualbox نصب کنی

پاسخ
(06-07-2012، 02:06 PM)nimaarek نوشته: لینوکس همه چیزش خوبه الا اینکه نمی تونی برنامه نویسی کنی هر چی یاد گرفتیم تحت ویندوز بوده مگر اینکه virtualbox نصب کنی
من بیس برنامه نویسی را روی لینوکس یاد گرفتم!سی پلاس کار میکردم تحت لینوکس(اپن سوزی)برای مسابقات روبوکاپ بود چند سال پیش!

پاسخ
از رفرنس خاصی استفاده کردی واسه برنامه نویسی داخل لینوکس ؟ اگه آره معرفی کن دیگه :d
روبوکاپ ؟
منم دیروز تو mrl قزوین واسه مسابقات sps تست دادم قبول شدم ، یکم راهنمایم کن بگو رو چی کار کنم ، مقاله هم معرفی کن Big Grin

پاسخ
(06-07-2012، 02:53 PM)nimaarek نوشته: از رفرنس خاصی استفاده کردی واسه برنامه نویسی داخل لینوکس ؟ اگه آره معرفی کن دیگه :d
روبوکاپ ؟
منم دیروز تو mrl قزوین واسه مسابقات sps تست دادم قبول شدم ، یکم راهنمایم کن بگو رو چی کار کنم ، مقاله هم معرفی کن Big Grin
قضیه6سال پیشه تنها چیزی که یادمه اسم استادمه! Big Grin

پاسخ
(06-07-2012، 02:06 PM)nimaarek نوشته: لینوکس همه چیزش خوبه الا اینکه نمی تونی برنامه نویسی کنی
حرفی زدیا Confused
سر فرصت اموزش برنامه نویسی تو لینوکس رو میدم.
حتی gambass هم داره که شبیه وی بی خودمونه اما کلی چیز میز نصب میکنه
واسه برنامه نویسی kubuntu خوبه اینجور که بحثش بود
سر فرصت چند تا برنامه ساده توی لینوکس نوشتنش رو اموزش میدم
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
برنامه نقاشی لینوکس از فتوشاپ ویندوز بیشتر امکانات داره!شونصد تا کامپایلر باهاش نصب میشه!نمونه برنامه های برنامه نویسیش تووووووووووووووووپه!اصلا بازی های لینوکس می ارزه به صد تا ویندوز! Big Grin

پاسخ
برنامه ساده که فرقی نداره تو لینوکس و ویندوز من دارم راجب پیشرفته ترش صحبت میکنم !
مثلا سوکت نویسی یا برنامه نویسی سخت افزاری
من خودم پروژ های c دانشگاه رو داخل لینوکس تست زدم فرقی نمیکرد الا header های includ ها !

پاسخ