• ¡Welcome to Square Theme!
  • This news are in header template.
  • Please ignore this message.
مهمان عزیز خوش‌آمدید. ورود عضــویت

امتیاز موضوع:
  • 16 رای - 2.81 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: مبدأ سحر و جادو ایران است ! (حتما کامل بخونین)
حالت موضوعی
[عکس: 6leapan9eo4vx0oavf3w.jpg]

اگر تاریخ ایران را مطالعه کرده باشید ویا شاهنامه را درست بررسی نمایید به این حقیقت پی میبرید که سحر و جادو متعلق به ایرانیان است ویا به عبارت دیگر Made in Iran. جادو در واقع قدرتیست مافوق بشری که در زمان کهن (به گفته شاهنامه در دوران حکومت کیانیان ) از طرف پروردگار برای رهایی انسان از سختی های زمین به او اهدا شد (در این زمینه به ائین مهر باستان مراجعه نمایید کتاب گردونه مهر ) ولی ای داد از دست این اهریمن هزار چهره که انسان را رها نمیکند فنون جادو که در نزد مغان ایرانی برای پزشکی - کشاورزی-و ستاره شناسی و علوم بکار برده میشد با دخالت های اهریمن و فریب خوردن چند مغ(جادوگر) سست عنصر وارد مرحله جدید شد و ان جادوی سیاه بود اینجا بود که جادوگران به دو دسته تقسیم شدند جادوگران سفید که پیرو پروردگار یکتا بودند و جادوگران سیاه که درخدمت اهریمن بودند. کلمه جادو (مجیک) در زبان انگلیسی در واقع همان کلمه مگوس (جمع مغان به یونانی ) که بازهم به خاطر اینکه اعراب گ ندارند شده مجوس ودر زبان انگلیسی به Magic تغییر شکل داده است.در مجموعه وارکرفت هم از Magus استفاده شده است.

[عکس: u3dbbge4kiuihameobxn.jpg]

خوب حالا برویم سراغ اصل مطلب بله پس از این واقعه ودسیسه اهریمن روز به روز مغان سفید و آیین پاک راستی دچار مشکلات فراوانی میشد و عرصه بر یکتا پرستان تنگ شده بود که معجزه ای رخ داد اهورامزدای بزرگ که هیچ گاه بندگان خود را تنها نگذاشته بود پیامبری را برای یاری بندگانش در زمین انتخاب کرد و ان فرستاده گرانقدر کسی نبود جز زرتشت پاک نهاد زرتشت در ابتدا دل مردم را که در سیاهی اهریمن گرفتار شده بودند با نور حیات بخش هرمزد پاک روشن کرد و ایمان به پروردگار یکتا را بار دیگر در بین مردمان به اوج خود رساند و سپس به سراغ مغان فریب خورده رفت تا انان را بار دیگر به ایین به دینان دعوت کند ولی افسوس که در دلهای انان سیاهی و تباهی اهریمن نهادینه شده بود ولی خبر ازان نداشتند که پیامبر خدا را از هیچ جادویی هراسی نیست به دستور اهورا مزدا اتشی که درمقابل او برافروخته بود وهفت اسمان را از درگاه او جدا میساخت ماموریت یافت که درخدمت پیامبرش باشد وسحر اهریمن را باطل کند آری بار دیگر اهریمن و جاودگرانش شکست سختی خوردند و به سرزمینهای دور تبعید شدند ایران زمین چون گذشته گلستان شد و زرتشت مقداری از اتش مقدس را به جادوگران سفید داد و انها را راهی سرزمینهای دور کرد و دستور داد هر جای گیتی که مردمان اسیر سیاهی و جادوی سیاه بودند به یاریشان بشتابید وبدانید که قدرت پاک پروردگارتان پشتیبان شماست.(البته این داستان در منابع یونانی و عبری هم بجا مانده ).

[عکس: rotk_cdcover.jpg]

جالب بدونید که افای تالکین نویسنده کتاب ارباب حلقه ها هم داستان اصلی که در کتابخانه کاخ باکینگ هام نگهداری میشه رو مطالعه کرده بود و بعداز اون مجموعه ارباب حلقه ها رو نوشت و اگر دقت کنید تاثیرات مهمی رو از این داستان گرفته مثلا جام جهان نما جادوگر سیاه و سفید و ... .همین مجموعه وارکرفت در قسمت Ebook گذاشتم هم که توسط آقای تالکین استارت خورده شامل این قضیه میشه.{همه چیز ماله ما ایرانی ها بود ولی همه برداشتن بردن حالا کار بجایی کشیده میشه من شب فیلم ارباب حلقه ها میزارم دانلود و یارو فامیل ما معلم دینیه از ارباب حلقه قسمت هایی که راجع یکتاپرسیته برداشته داره بخورد بچه ها میده. واقعا" گریه کنیم یا ... ؟}

البته در دوره بعد از اسلام هم شخصی بنام حسن صباح در قلعه الموت گروهی را با نام فاتلین (حشاشین) بوجود اورد که به Assassins معروفند و او شناخته ترین کسی بود که در ان زمان به بخشی از اسرار جادوی مغان پی برد.
باید حرف زورو نشنوم کر شم فقط -- تو نه رفیق ریگی نیست به کفشم نترس

نه ، نه من تروریست نیستم -- من رو کاغذ می بازم ولی تئوری نیستم

باید دردای دلمو و تو دلم چال کنم -- تا چشمای من یه روزی  یهویی خیس  شن

پاسخ
خیلی خیلی سپاس
خیلی جالب بود.
واقعا جای تاسف هست که همینجور تاریخ ما رو به گند میکشن
گروه دور همی پارسی کدرز
https://t.me/joinchat/GxVRww3ykLynHFsdCvb7eg

پاسخ
این قضیه کامل کامل نیست.
تاریخ شناسی یک چیز است و ادبیات یک چیز.
ادبیات لزوما تاریخ نیست.
اما کلا ما بر روی داشته های تاریخیمون کم مانور میدیم.
انجام پروژه های دانشجویی با ارزان ترین قیمت
انجام پروژه های برنامه نویسی
انجام پروژه ای الکترونیک و برق
ترجمه با قیمت ارزان
https://www.ele-pro.ir

پاسخ
هیچ چیز کامل نیست جز خدا !!
شاید اینطور باشه ولی در مورد ایران ، ایران یک قوم ادبی بوده و متمدن. پس تاریخ و ادبیاتش گره محکمی باشم خوردن تا اونجا که شاهنامه پارسی رو زنده نگه داشت
باید حرف زورو نشنوم کر شم فقط -- تو نه رفیق ریگی نیست به کفشم نترس

نه ، نه من تروریست نیستم -- من رو کاغذ می بازم ولی تئوری نیستم

باید دردای دلمو و تو دلم چال کنم -- تا چشمای من یه روزی  یهویی خیس  شن

پاسخ
منم یه جایی خوندم که جادوگران سرخ پوست روششون کاملا شبیه دسته ای از مغان ایرانه که به شمنهای خراسان معروف بودند.
سرمشق های آب بابا یادمان رفت
رسم نوشتن با قلم ها یادمان رفت
شعر خدای مهربان را حفظ کردیم
اما خدای مهربان را یادمان رفت
----------------------------------------------------------
معرفت درّ گرانی است که به هر کس ندهند.

پاسخ
البته جادو و جادوگری افتخاری نداره!
اون معجزه هست که باعث افتخاره و مبدا ان در پیامبران و پهلوانان ایرانی بوده
از امام هادی(ع) بشنوید/ مسخره کردن، تفریح چه کسانی است؟

1- اعتبار مردم در دنیا به مال آن هاست و در آخرت به اعمال آنها.
2- فروتنی در آن است که با مردم چنان کنی که دوست داری با تو چنان باشند .
3- نارضایتی پدر و مادر ، کم توانی را به دنبال دارد و آدمی را به ذلت می کشاند .
4- مسخره کردن تفریح آدم های بی خرد و کار جاهلان است.
5- اگر همه مردم مسیری را انتخاب کنند و در آن گام نهند ، من به راه کسی که تنها خدا را خالصانه می پرستد خواهم رفت .

پاسخ